Hikaye Öykü Masal Arşivi

 

Hikayelerin Dünyasına Açılan Eşsiz Bir Kapı

17 Ocak 2021

Sık Kullanılanlara Ekle  Anasayfan 
              Yap Ziyaretçi Defteri

  Dostluğun Öyküsü (Duygusal Hikayeler) :. Hikaye Öykü Masal Arşivi .:

MENÜLER
Ana Sayfa
Arşiv
Sitenize Ekleyin
Hikaye Ekleyin
Editörlere Mesaj Gönder
Editörlük Başvurusu
Yardım / İletişim
Reklam
Basında HikayeArsivi
Künye
Ziyaretçi Defteri
Tavsiye Siteler
HİKAYE KATEGORİLERİ
İbretli Hikayeler
Dini Hikayeler
Yaşanmış Hikayeler
Duygusal Hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Din Büyüklerinden Hikayeler
En Güzel Dini Hikayeler
Masal Demeti
Hayatın İçinden Hikayeler
İran Hikayeleri
Dostluk Hikayeleri
Mevlanadan Hikayeler
Kıssadan Hisseler
Çocuklar İçin Hikayeler
Doğruların Öyküsü
Komik Hikayeler
Nasreddin Hocadan Hikayeler
Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
Kurandan Hikayeler
Resulullahtan Hikayeler
Kelile ve Dimne
Tarihi Gerçekler
Gerçek Hayattan Hikayeler
Türk Tarihinden Damlalar
Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
Diyanetten Hikayeler
Renkli Hikayeler
Sesli Hikayeler-Masallar
Resimli Hikayeler
Sizden Gelen Hikayeler
İngilizce Hikayeler
Padişahlardan Hikayeler-Öyküler
Türkü Hikayeleri
Tarihi Hikayeler-Öyküler
Siyasi Hikayeler-Hatıralar
Öğretici Hikayeler
Hüzün Zamanı Hikayeleri
Hazır Cevaplar Espriler
Dede Korkut Hikayeleri-Destanlar
Keloğlan Masalları (Görüntülü)
La Fontaine Masalları
Atatürk Hikayeler - Hatıralar
Tanıdığım Ünsüzler
Gazali İHYAdan Hikayeler
Ramazan-Oruç Hikayeleri

Hikaye-Öykü Ara[Detaylı Arama]


Yeni Eklenen 15 Hikaye
Radar Var
Yok Oluşun Filizlenmesi
Yanılgının Gözyaşları Ve Benlik Kavgası
Ayşecik ve Yasemin Sultan
Şöhretin Bedeli
Bücür Zürafa
Deve Kervanı
Nerede Görüşelim
Rafadan Yumurta
Sabrın Zirvesi
Recep Ayında Oruç
Oruçlu Musunuz, Değil Misiniz?
Oruç İman Ettirdi
Orucu Bazen Bozmak Gerek
Onların Ameli Yok

En Çok Okunan 15 Hikaye
Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden
The Adventure of the Three Garridebs
Dracula - Story
İşte Aşk
Uyuyan Güzel
Hz. Yunus Ve Balık
Sevgi Üç Türlüdür
Uyku Masalı
Dostluğun Öyküsü
Hansel Ve Gretel
Haddini Aşmanın Zararı
Ona "Sevdiğinizi" Söyleyin
Evlilik
Çirkin Ördek
On Çinli


Reklam ver

Mail List
Sitemizin yeniliklerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İsim:
Mail:
 


Editör Giriş

Google
Sitemiz hakkındaki görüşlerinizi ZİYARETÇİ DEFTERİNE yazarsanız seviniriz.


Ziyaretçilerimiz ve Hikaye Dostlarının Dikkatine:

www.hikayearsivi.net olarak 2002 yılından itibaren yayın faaliyetimizi sürdürmekteyiz. İnternet üzerinde yayın yapan birçok sitenin içeriğinde, sitemiz içeriği kullanılmaktadır. İlk defa birçok kategori altında hikaye-öykü ve masalları paylaşmaya başlayan sitemiz, bu konuda da diğer sitelere örnek olmuştur. Sitemizin ve içeriğinin genişlemesine ve sitemizin tanıtımına siz değerli ziyaretçilerimizin katkısı çok önemlidir. Sitemiz içeriğini paylaşırken, mutlaka kaynak olarak www.hikayearsivi.net den alıntılandığını belirterek içeriğimizi kullanabilirsiniz. Unutmayın ki kaynak belirtmeden, içeriğimizi alan onlarca site ve ziyaretçi, çalışmalarımızdaki emeğe karşı bizi şevksiz bırakmaktadırlar. Lütfen sitemizin tanıtımına sizde katkı sağlayın. (A.Kerim MELLEŞ & Mehmet Zahid MELLEŞ)

Dostluğun Öyküsü


   Ahmet ve Nihat adında iki arkadaş varmış. Aynı okulda okuyorlarmış.

   Ahmet istanbulda yaşayan, evi, arabası yeterince parası olan biriymiş. Nihat memleketten İstanbul'a gelmiş zor şartlar altında yaşayarak okuyormuş. Bunlar zamanla daha da iyi arkadaş olmuşlar. Ahmet Nihat'ın durumuna üzülüyor yardım yolları arıyormuş. Nihat'ı evine almış. Yedirmiş içirmiş. Cebine para koymuş. Üstünü giydirmiş. Kendine aldığı yeni kıyafetlerini bile ona vermiş.

   Artık beraber gül gibi yaşayıp gidiyorlarmış. Bir gün Ahmet camdan dışarı bakıyormuş. Karşıdan gelen uzun süredir hayran olduğu ve yakında açılmak istediği kızı görmüş. Ve sonra arkadan Nihat'ın onu takip ettiğini. Nihat eve gelmiş ve Ahmet'e o kızdan cok hoşlandığını aralarını yapıp yapamayacağını sormuş. Ahmet kendisinin de ondan hoşlandığını söyleyememiş.

   Arkadaşınin üzülmesini istememiş çünkü. Aralarını yapmış.

   Derken zamanla okul bitmiş. Nihat bir süre sonra Kayseri'ye vali olmuş. Evi arabası, yatı, katı, bir sürü parası olmuş. O kızla da evlenmiş. Ama Ahmet tam tersi. Evini arabasını kaybetmiş. Bütün parası bitmiş. Yatmaya yeri yemeye yemeği kalmamış. Aç sefil gezerken komşuları,

   - Senin bir arkadaşın vardi Nihat diye. O Kayseri'ye vali olmuş, neden ondan yardım istemiyorsun, belki sana bir iş verir demişler. Ahmet reddetmiş hemen. Bunu kabullenemem demiş. Komşular ne kadar ısrar ettiyse de bir türlü kabul ettirememişler.

   Ahmet için daha zor günler başlamış. Bakmış olacak gibi değil komşularını dinleyip tutmuş Kayseri nin yolunu. Valiliğe gelmiş. Ordaki odacolardan birine Nihat Beyi görmek istiyorum demiş. Odaco Nihat Beyin yanına girmiş çıkmış ve

   - Sizi görmek istemiyor. demiş. Nasıl olur demiş Ahmet. Ona İstanbul'dan çok yakın arkadaşın Ahmet geldi deyin. Odacı tekrar gitmiş ve,

   - Nihat bey sizi tanımadığını eğer daha fazla ısrar ederseniz kovduracağını söyledi demiş.

   Ahmet duyduklarına inanamamış. Nasıl olur da, yemeyip yedirdiği, giymeyip giydirdiği, sevdiği kızı bile verdiği can ciğer arkadaşı Nihat onu tanımaz. Yıkılmış bir şekilde valilikten çıkıp doğru Nihat'ın evine eskiden hoşlandığı kızın yanına gitmiş. Belki yardım eder diye. Kapıyı çalmış. Birinin gelip dürbünden kendine baktığını hissetmiş. Ama kapıyı açmamış kadın.

   Bir kez daha yıkılmış. Dışarı çıkıp kendini toplamaya çalışırken yanına yaşlı bir amca yaklaşmış. Ahmet'in durumundan cok etkinlenmiş adam. Olayı anlatmasını istemiş. Ahmet'te olduğu gibi anlatmış. Adam cok üzülmüş.

   Demiş ki.. -Bak evladım. Seni cok sevdim. Dürüst bir insana benziyorsun. Bak benim şurada bir sarraf dükkanım var. Gel istersen benimle çalış. Hem para kazanırsın hem de yatmaya yerin olur. Ahmet hemen kabul etmiş ve çalışmaya başlamış.

   Gel zaman git zaman dükkana başka bir yaşlı amca gelip gitmeye başlamış.

   Çok iyi arkadaş olmuş Ahmet'le. Bir gün bu yaşlı amca elinde bir kutuyla gelmiş dükkana. Bak ben bir yere gidiyorum. Eğer 3 ay içerisinde dönmezsem bu kutu senindir, istediğin gibi kullan, demiş. Ahmet kutuyu almış, odasında bir yere koymuş. 3 ay geçmiş, 4 ay geçmiş, 6 ay geçmiş amca hala gelmemiş.

   Sonunda Ahmet kutuyu açmaya karar vermiş. Bakmış içinde, elmaslar, mücevherler, altınlar, bir sürü de para varmış. Ne yapacağını şaşırmış. Hemen patronuna gidip durumu anlatmış. Patronu da artık o kutunun kendisinin olduğunu istediği gibi kullanabileceğini söylemiş. Bir de öneride bulunmuş.

   - Bak sen bu işi iyice öğrendin. Gel sana bir kuyumcu dükkanı açalım. Gül gibi geçinip gidersin. Hemen dükkanı açmışlar. Ahmet almış başını yürümüş. Ev,araba, yat, kat. Zengin olmuş kısacası. Bir gün dükkana bir anne-kız gelmiş. Kızdan hoşlanmış Ahmet. Zamanla görüşmeye başlamışlar, derken nişanlanmışlar. Düğün vakti gelmiş. Davetiyeler hazırlanırken kız valiyi de çağıralım demiş. Ahmet kabul etmemiş. Nasıl olur demiş kız. Biz bu şehrin ileri gelenlerindeniz, valiyi çağırmasak olur mu? Ahmet yine kabul etmemiş.

   Kız ısrarla neden böyle davrandığını sorduğunda anlatmış Ahmet. Sorunun bu şekilde çözülmeyeceğini söylemiş kız. Biz çağıralım, o yaptığından utansın demiş. Ve ona da bir davetiye yazmışlar. Düğün günü gelmiş çatmış. Davetliler tek tek gelirken heyecan içindeymiş Ahmet.

   Nihat'ın gelip elmeyeceğini düşünüyormuş. Derken eşiyle kapıda görünmüş Nihat.

   Ahmet, ilk başlarda gözgöze gelmemeye çalışmış. Nihat ne yana gitse öbür tarafa kaçıyormuş Ahmet. Hiç gözgöze gelmemeye çalışıyormuş. Dayanamamış birden. Piste çıkmış, almış mikrofonu eline.

   Başlamış anlatmaya. Zamanında ben durumum iyiyken sevgili valimiz Nihat beyle aynı okulda okuyorduk. O zamanlar Nihat beyin durumu bu kadar iyi değildi. Nihat'ı evime aldım. Yemedim yedirdim, giymedim giydirdim. Sevdiğim kızı bile ona verdim. Bir gun benim durumum kötüleşti. Elimde avucumda ne varsa kaybettim. O kadar zor durumdaydım ki Nihat'a yardım istemeye gittim. Ama o beni tanımadığını söyledi, kovdurdu. Ordan çıkıp eşinin yanına gittim. Ama o kapıda benim olduğumu bildiği halde kapıyı açmadı.

   Şok olmuştum. Dışarıya çıkıp kendime gelmeye çalıştığım anda bir amcayla karşılaştım. Sağolsun bana bir iş, yatacak bir yer verdi. Orada çalışırken çevrem genişledi. Başka bir amcayla tanıştım. Gel zaman git zaman o amca elinde bir kutuyla geldi yanıma. Bir yere gideceğini 3 ay içerisinde dönmezse kutunun benim olacağını söyledi. Gelmedi. Kutuyu açtım. İçinde beni bugünlere getiren yüklü eşyalarla ve paralarla karşılaştım. Sonra kendime bir kuyumcu dükkanı açtım. Orada sevgili nişanlımla tanıştım. Ve evleniyorum.

   Anlattıklarım yalansa yalan desin Nihat Bey, demis ve bırakmış mikrofonu. Herkes şaşkınlık içinde Nihat Beye dönmüş.

   Acıyarak bakmışlar bir Ahmet'e, bir Nihat'a. Nihat bir cevap vermek zorunda kalmış. Almış mikrofonu. Başlamış anlatmaya. Evet Ahmet'in söylediklerinin hepsi doğrudur. Yalan diyemem. Zamanında bana çok yardım etti, hakkını ödeyemem. Sağolsun benim mutlu bir evlilik yapmama öncülük etti. Ama eşimi zamanında sevdiğini bilmiyordum. Durumunun kötüye gittiğini, bir gün bana geleceğini biliyordum. Hep o günü bekledim. Ve sonunda geldi.

   Onu kapıdan kovdurdum doğrudur. Ama niye kovdurdum. Eğer ben o zaman ona yardım etseydim gururuna yediremeyecekti. Belki de bir süre sonra intihar edecekti. Iyi bir arkadaşımı kaybetmek istemem.

   Burdan çıktıktan sonra direk eşime gideceğini biliyordum. Hemen eşime telefon açtım. Ona Ahmet'in geleceğini, kapıyı açmamasını söyledim. Açmadı. Derken bizim evin karşısında bir sarraf dükkanı işleten arkadaşım var. Ona hemen telefon açtım. Bizim evden çıkan bir adam görürse onu işe almasını yardımcı olmasını istedim. İşe aldı, yatacak yer verdi. Bir gün babamı gönderdim ona. Can yoldaşlığı etsin diye...İyi arkadaş oldular...

   Sonra babama bir kutu verdim Ahmet'e versin diye. O kutu babamın değildi. Benim de değildi. O zaten Ahmet'indi. Ona borcumu hiçbir zaman ödeyemem. Ahmet kutuyu aldı. İyi kullandı ve bugünlere geldi. Bir gün annemle kızkardeşimi gönderdim. Durumu nedir bir kontrol edin diye. Orada birbirlerini görüp aşık olmuşlar, evleniyorlar.

   Bırakmış mikrofonu. Ahmet'le beraber herkes şaşkınlık içinde kalmış. Bir an gözgöze gelmişler. Derken birbirlerine sarılıp özür dilemişler. Güzel bir düğün olmuş, beraberce mutlu yaşamışlar.

KiMiN NEREDE VE NE SEKiLDE KARSILASACAGI BiLiNMEZ...ÖYLE DEGiL Mi?...
Kaynak: Hikaye-Öykü-Masal Arşivi: www.hikayearsivi.net
Bu hikayeyi beğendi iseniz, veya fikrinizi diğer ziyaretçilerle paylaşmak istiyorsanız lütfen YORUMUNUZU yapın. Sadece 1-2 saniyenizi alacaktır.


Önemli Not: Lütfen hikayeyi kullanacaksanız; www.hikayearsivi.net den alıntı yaptığınızı ve kaynağını belirtiniz.

23 Haziran 2004 - 19:22:15 - 6052 günlük
Ekleyen editör: HikayeArsivi

Okuyan:[50500]Yorumlayan:[105]Kategori: [Duygusal Hikayeler]
[Arkadaşına Gönder][
Yazdır] Bu Hikayeyi Paylaş EkleBunu RSS Ekle Butonu


Yorumlar:

[ Yorum yap ]


Yazan: korkunçperi 

30.10.2012 - 19:37:04

böle bir hikaye görmedim gercekten cok guzel inanılmaz birsey

Yazan: erayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 

30.11.2011 - 22:25:53

çok güzel yapmışınız

Yazan: sercan çetin 

28.2.2011 - 16:21:26

iyilik yapan iyilik bulur

Yazan: kadir şar 

12.11.2010 - 01:12:39

hikaye tamamen yalan hikaye değiştirilmiş ve çok kötü olmuş googleye biz gerçek dostuz yazın cıkan videoyu izleyın orjinali o

Yazan: hasret 

14.7.2010 - 15:58:59

benimde böyle bi dostum olsa keşke.... ama yaşım daha küçün belki bir gün olur...

Yazan:  

20.10.2009 - 20:49:49

gizem knka bızmde kanklgımız mezara kdr s.s knkaaaaaa kübra&gizem olumune kdr knkyzzzz

Yazan: sena 

26.10.2008 - 17:34:55

bence herkese örnek bir hikaye bu hikayeyi yazana tesskkur ederim.....

Yazan: seher 

17.6.2008 - 18:55:59

ya ben sonunu böyle beklemiyodum süperrrrrrrrrrrr herkese ibret olsun

Yazan: arzu pehlivan 

23.10.2007 - 22:17:09

cok guzel bir hikaye,anlamli.tesekkurler

Yazan: mehmet 

4.10.2007 - 15:22:00

gercekten cok guzeel ve manalı bir masal herkese okumasını tavsiye ederim...

Yazan: akgul_islam 

16.7.2007 - 10:46:38

Hiç bir zaman ön yargılı olmamalıyız. Yazandan bizimle paylaşmak isteyenden Allah razı olsun

Yazan: büşraaaaaa 

6.7.2007 - 14:53:48

süper ya diycek söz yok

Yazan: karagözlüm 

7.5.2007 - 22:05:09

fena değil:)

Yazan: ayla 

22.3.2007 - 20:55:09

bakalım beğenecekmisin

Yazan: ahmet nusret akdemir 

20.2.2007 -

ALLAHIM HALİS DOSTLUKTAN AYIRMASIN

Yazan: hilal 

15.2.2007 -

hikayeyi herkesin okumasını tercih ediyorum.eminim herkesin begeneceginden eminim

Yazan: hilal altan 

15.2.2007 -

hikaye çok güzeldi ç0k etkilendim.böyle dostluk kim sitemez. çok duygulandım.

Yazan: esraa 

15.2.2007 -

çok güzel

Yazan: adem 

17.1.2007 -

bu gibi hikayeler i tum 1nsanlarin okumas1nda fayda var cunku dostlugun k1ymet1n1 b1lmek zordur

Yazan: ömer 

23.11.2006 -

acaba düşünüyorumda bu zamanda aynı şyi yapacak insanlar var mıbu dünya da

Yazan: berivan 

7.11.2006 -

sevdiği kız dedide; benımde sevdiğim var.yeşil gözlü ilk ve son aşkım. Onu cok seviyorum onun için ölürüm.o da beni seviyor. işte bu bana gurur verıyor.(öykü çok güzeldi, birden askım geldi aklıma)LİSELİM

Yazan: ÖZLEM 

27.10.2006 -

AŞKTAN DAHA GÜZEL OLAN DOSTLUKTUR.BENCE AŞK BOŞ HAYATTA EN ÖNEMLİ OLAN DOSTLUKTUR

Yazan: melek 

24.8.2006 -

işte zekayla sevginin buluştuğu an...

Yazan: selin 

7.8.2006 -

yasanmis olan güzel bir hikaye bence bu herkese örnek olsun :Pp

Yazan: yağmur 

14.7.2006 -

çok güzel bir hikaye olmuş bu devirde öyle dostluklar kalmadı

Yazan: kumral 

4.7.2006 -

güzel bir hikaye etkileyici bu hikayeyi birde yasanmıs hikayeler gibi bir program wardı orda görmüstüm etkileyici bi hikaye umarım herkezin böle bir dostu olur...unutmaın sewgilibulunur ama dost herzaman bulunmaz!!!

Yazan: suut 

1.7.2006 -

Herkes aşk'tan daha güzel bir duygu yoktur der. Bu hikaye eğer gerçek ise aşk'tan daha güzel bir duygunun olduğunu anlatıyor. Buda ''dostluk''. Burda ahmet dostluğu için aşkı hiçe sayıyor.

Yazan: kerem 

25.6.2006 -

fena değil ayrıcana tüm SAMSUN ANADOLU LİSEDEKİLERE ve selim hocaya selamlarla

Yazan: ali okumuş 

11.6.2006 -

hikaye çok süper maraşa selam özellikle erdem dershanesi 2005-2006 sezonu 112 sınıfına

Yazan: recep 

10.6.2006 -

bunu bugün rüzgar ahmet filmindede görmüştüm

Yazan: gözde 

1.5.2006 -

süper bir hikaye çok etkilendim allah herkese böyle dostluklar versin....AMİN

Yazan: ahmet  

7.4.2006 -

benim adımda ahmet kayseriliyim buna benzer bir olay yaşadım ama arkadaşım vefasız çıktı bu hikayeyi çok beğendim hikayede kendimi gördüm dilerimki her kes dostunu iyi seçer ben seçemedim

Yazan: Nihat 

26.3.2006 -

Benim İsmim de Nihat çok güzel ismime yakışır bir hikaye, ben de çok yardımseverim

Yazan: masal 

22.3.2006 -

COK GÜZEL BİR HİKAYE Bİ KERE DAHA OKUMUŞTUM MÜKEMMEL!!!! BOYLE Bİ DOSTLUK KİM İSTEMEZ!!!

Yazan: songül and büşra 

11.3.2006 -

cooooooooooo güzellllllll cooooook etkilendik

Yazan: (arzu)-ebru-aslı-aynur 

21.12.2005 -

süper bişey ya.işte tüm insanlar böyle olmalı.dostlar kötü günde belli olur.benimde 3 arkadaşım var ama zor durumda olursam yardım edeceklerinden hiç şüphem yok.aslı aynur ebru sizi çoOOK seviyorum canım dostlarım.

Yazan: hasan 

19.12.2005 -

ne diyebilirim eger varsa hem imrendim hem kıskandım helalllllllllll.iyşallah herkes boyle bir dostlugu olur hayatında.

Yazan: zaur 

17.12.2005 -

ben Azerbaycanda yasayan bir turk liseleriden birinin mezunuyum.okudugum turkce hikayeler icerisinde en cok begendigim hikayelerden biridir.

Yazan: semra 

16.12.2005 -

Yapılan iyilik söylenmez...Ama zor durumda kalındığı zaman mutlaka söylenmelidir...

Yazan: Ayşegül 

16.12.2005 -

Çok güzel bir hikaye... Bazı insanlar vardır ki iyilik bilmez,bazıları ise kendilerine yapılan iyilikleri asla unutmazlar...

Yazan: baran 

8.12.2005 -

gerçekten mükemmel bir hikaye kötü bilinenler hep böyle iyi çıksa keşke

Yazan: deniz  

6.12.2005 -

ben daha hikayeyi okumadım bi okumadım bi okuyayım bahayım.

Yazan: erik 

6.12.2005 -

müüüüüükkemmel hikaye

Yazan: hatice 

3.12.2005 -

çok güzel bir hikaye çok duygulandım keşke bütün dostluklar böyle güzel olsaydı.

Yazan: meriç merve 

27.11.2005 -

ya bu masal biraz fazla uzun değilmi sizce????ama yinede beğendim

Yazan: kaan 

27.11.2005 -

oku bakım

Yazan: mert 

25.11.2005 -

çok kötü

Yazan: _tweety_ 

21.11.2005 -

elif sna katiliyorm.umarim en kisa zamanda sohbet odasi koyarlar.ii dostluklar cikacagindn eminim.

Yazan: elif 

30.10.2005 -

güzel bi hikaye bide keşke burda bide sohbet odası olsaydı işte böle dostlık kurulurdu:)

Yazan: erkin 

30.10.2005 -

cok begendim bi daha isteriz

Yazan: zübeyir 

29.10.2005 -

çok güzeel

Yazan: nejlaaaa 

26.10.2005 -

çok güzel ya ben bu duyguları bilirim çünkü benimde çok sevdiim iki dostum var

Yazan: bünyamin  

21.10.2005 -

dost olmak kolay değil dostluğu yaşayanlar o manayı anlayanlardır

Yazan: metin 

19.10.2005 -

Uydurma olduğu çok sırıtıyor.

Yazan: esra  

19.10.2005 -

süper bir hikaye insallah benimde böyle dostum olur

Yazan: elif 

17.10.2005 -

böyle dostlar çok zor bulunur walla helal olsun

Yazan: gece 

16.10.2005 -

hikayeyi bırakın arkadaşlar böyle bir dostunuz var mı unu söyleyin bana

Yazan: murat 

11.10.2005 -

hikaye klasik gelebilir ama içinde çok önemli dersler var.tabiki anlayabilene.böyle dostluklara ihtiyacımız var.hiç zamanda önyargılı olmayalım sevdiklerimize ve dostlarımıza...

Yazan: djozii 

26.9.2005 -

super harika bir hikaye bulup buraya yazıp paylasanın yüreğine sağlık!insan her zaman mantıklı hareket etmeli ve mantıklı düşünmeli!

Yazan: DAMLA 

19.9.2005 -

ben arkadaşım için her şeyi yaparım.FAKAT sevdiğim insanı paylaşamam.Paylaşabilene helal olsun güzel ama bayağı uzunmuşşş

Yazan: HANDE 

15.9.2005 -

süper bişeydi.İnanın tüylerim diken diken oldu.Bu ne güzel dostluk yarabbim!Allah herkese nasip etsin:))

Yazan: serdar 

10.9.2005 -

çok güzel

Yazan: buse 

10.9.2005 -

çoooook güzel

Yazan: burak 

4.9.2005 -

daha önce okumama ragmen tekrar tekrar okuyup gercek dostlarımızın degerını anlayıp ona gore davranmam ıcın super bır hıkayeydı

Yazan: senem 

31.8.2005 -

çok buruk bi hikayeydi dostluk çok güzel bişey Allah dostlarımızdan ayırmasın...

Yazan: volkan 

31.8.2005 -

belki bencillik diyceksiniz ama bu arkadaşımla bizim hikayemizin bi kopyası sevgilerle

Yazan: onat 

30.8.2005 -

çok güzel hikaye

Yazan: dj müjdat  

29.8.2005 -

tek kelimyle mükemmel.umarım herkesin başından böyle dostluklar geçer.YAZARA SAYGILAR...

Yazan: ihsan 

22.8.2005 -

bazı arkadaşlar bu kadar da olurmu diyorlar.yani inanmak istemiyorlar.bu dostluklara inanmayan arkadaşlar bir kerecik sahabe hayatını okumalarını ve oradaki dostlukları görmelerini tavsiye ederim.

Yazan: servet 

22.8.2005 -

Allah1m hepimize böyle dostluklar nasip etsin servet

Yazan: seckin akbulut 

14.8.2005 -

Tek bir cumle geliyor icimden.İnsan boyle bir dostluk icin canını bile verir...

Yazan: atanur 

30.7.2005 -

Hikayenin akışında nihata kızıyordumki vazgeçtim çünkü gerçek dostluğu nihat gösterdi. böyle bir hikayedeki duyguları bize yaşattığınız için çok teşekkür ederim sevgilerimle Allaha emanet olun

Yazan: dudu 

29.6.2005 -

çok güzel bir dostluk ve vefa örneği.sonuçta hikaye ama bir anlık bile olsa insana tebessüm ettirebiliyor.çok hoş...

Yazan: cahide 

27.6.2005 -

olayı çok hoş buldum.Adam çok doğru yapmış gerçi kendime yapılsaydı herhalde dayanamazdım.Ama şu kutu sanki biraz sallama gibi.

Yazan: murat 

24.6.2005 -

bunlara gerçekten inanıyormusunuz

Yazan: SONGÜL 

23.6.2005 -

yazan arkadaşımızın ellerine ve yüreğine sağlık beni ağlattı bunun yanı sıra içimizde söndürdüğümüz dostluğu hatırlattı ne mutluki böyle dostluklar varmış.

Yazan: perla 

23.6.2005 -

Çok güzel bir hikaye.İnsan okuyunca duygulanıyor.

Yazan: maytap 

15.6.2005 -

hikaye mükemmel tam bir türk insanlarını anlatmış dilerim allahtan en kötü arkadaşlıklar böyle olsun herkese sevgilerle

Yazan: emrah sağlam 

13.6.2005 -

Allahım tüm dostlara böyle dostluklar nasip etsin.bir insanı sevmek dost kervanına katmak zordur kalbimiz herzaman böyle dostluklara açık olmak dileğiyle.

Yazan: lare 

11.6.2005 -

böyle dostluk nerde var söyleyinde bende gidip bulayım gözlerim doldu çok güzelmiş herkese tavsiye ediyorum;)

Yazan: melisa 

1.6.2005 -

guzel bir hikaye ama eminim benim gibi herkezde bunu sir kapisinda izlemistir:):)

Yazan: ulaş 

28.5.2005 -

çok uzun be abıı

Yazan: yagmur 

3.5.2005 -

harikkaaa bi hikaye aklıma biricik bacım geldii

Yazan: demet 

6.4.2005 -

gerçek dostluk dediğimiz bu olsa gerek.anlayana tabii.koncay hanım yani size.....

Yazan: gokmel 

27.3.2005 -

biliyordum ki...hihihi:))

Yazan: iremsaba 

23.3.2005 -

süper bi hikaye

Yazan: leyli 

22.3.2005 -

Hikaye elbetti adı üstünde hikaye. Ama dostluğun önemi vurgulanmış. Dost.... gerçek dostlar kaldı mı bu menfaat dünyasında.

Yazan: köylü 

13.3.2005 -

çok uzun.ama güzel..

Yazan: kerime 

12.3.2005 -

harika bi hikaya bu ya böyle arkadasliklar varmi daha acaba...

Yazan: cadi53 

28.2.2005 -

Abiii bu hikaye süper... oku ve sitene ekle emiii Huriye

Yazan: murat 

22.2.2005 -

okuyan arkadaşlarım ne yazmış öyle baktım kimisi inanmamış demekki gerçek dost arkadaşa raslamamışlar bu hikayeyi yazan arkadaşıma teşekkür ederim çünkü gerçek dostluğu anlatmış ve hepimiz ders almamız arkadaşlık güzeldir.....

Yazan: Ecem 

18.2.2005 -

Bence güzel ama bukadar şeye gerek var mıydı bilemiyorum. Güzel yanını düşünmek gerekirse arkadaşının güzel kararlar vermesini sağlamış...

Yazan: deniz 

19.1.2005 -

ben inandım desem yalan yani.bu kadarı da ???

Yazan: recep  

18.1.2005 -

ayşe hanımda hepsini sır kapısında izlemiş hiç kaçırmıyor galiba o programı.ve nilayada katılıyorum

Yazan: sevde 

8.1.2005 -

çok güzel dersler çıkartılabilecek bir hikaye.ama tabiki anlayabilene.herkes bilmeli dostluk emek ister.değil mi?

Yazan: m.kemal zengin  

25.12.2004 -

hikaye çok etkileyiciydi teşekkürler

Yazan: meltem 

1.12.2004 -

bende bunu izlemiştim ama güzel begendim

Yazan: haydariye 

25.11.2004 -

nilay akatılıyorum:!!!!!!!!

Yazan: üzeyir elri 

24.11.2004 -

duygu yüklü güzel bir hikaye tabii ki kıssadan hisse alabilenlere teşekkür ederim.

Yazan: mevlüt kaplan 

19.11.2004 -

hiç bir iyilik karşılıksız kalmaz

Yazan: ayse 

17.11.2004 -

bunu da sır kapısında izledim....

Yazan: LEYLA 

4.11.2004 -

cok guzel bir hikayeydi gozlerim yasardi cunku iki arkadasin yaptiklari beni cok etkiledi cok guzel beh leyla

Yazan: sinem 

27.10.2004 -

çok güzel bir hikaye. Bize yaşamın gerçeklerini yansıtıyor

Yazan: nilay 

13.10.2004 -

iiiiiiiiiiiiii

Yazan: yucel 

4.9.2004 -

işte anadolu insanımızın gerçek dünyası olmamız gereken kişilikler yucel

Yorumlarınızı Yapın:
 

İsim:  *
Mail:  *
Yorum:
 
*
Kalan karakter:
 


* Doldurulması zorunlu alanlar.
Html kod kullanılamaz. IP adresiniz kaydedilecektir.
 

Sayfa: 1

Reklam ver

 
 

.: Günün Ayeti :.

.: Günün Hadis-i Şerif-i :.

.: Günün Sözü :.

     


EĞLENCE
Kim 500 Milyar İster-1 (Yarışma)
Kim 500 Milyar İster-2 (Yarışma)
Passaparola (Yarışma)
Kilonuz Kadar Altın Kazanın (Yarışma)
Çocuklar İçin (Yarışma)

Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-1
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-2
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-3


Bilginizi TEST Edin
  RESİM ARŞİVİ
BEBEK RESİMLERİ MANZARA RESİMLERİ
CAMİ RESİMLERİ  

ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:Üye Ol - Şifremi UnuttumReklam ver

  ANKET
Hayat Gerçekten Bir Hikaye Mi?
Hayır  852
Bazen  506
Evet.  2738

Toplam: 4096 oy kullanıldı.

 

  İSTATİSTİK
Toplam Kategori: 46 
Toplam Hikaye: 4161 
Yazı-Yorum: 20 
Editör Sayısı: 6 
Onaysız Üye: 0 
Onaysız Yorum 372559 
Toplam Yorum: 387980 
Toplam Okunma: 19810933 


Reklam ver

  GÜZEL RESİM VE SÖZ

 

Editör Yazı - Yorum

HikayeArsivi

Hikaye Arşivi Üyelerine

Telvin

Karagül-Çıldırma Provası

SehL

Anlamını Yitirmiş Satırlar...

ercanharmanci

Yazı-yorum 'u yok

Hüseyin USLU

Yazı-yorum 'u yok


Tüm
Editörler

 Tüm
Yorumlar


Online Editörler

Sitede hiç editör yok / Son 5 dk. içinde


 

HİKAYE KATEGORİLERİNİN TÜMÜ:

01-İbretli Hikayeler
02-Dini Hikayeler
03-Yaşanmış Hikayeler
04-Duygusal Hikayeler
05-Sevgi Hikayeleri
06-Aşk Hikayeleri
07-Din Büyüklerinden Hikayeler
08-En Güzel Dini Hikayeler
09-Masal Demeti
10-Hayatın İçinden Hikayeler
11-İran Hikayeleri
12-Dostluk Hikayeleri
13-Mevlanadan Hikayeler
14-Kıssadan Hisseler
15-Çocuklar İçin Hikayeler
16-Doğruların Öyküsü
17-Komik Hikayeler
18-Nasreddin Hocadan Hikayeler
19-Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
20-Kurandan Hikayeler
21-Resulullahtan Hikayeler
22-Kelile ve Dimne
23-Tarihi Gerçekler
24-Gerçek Hayattan Hikayeler
25-Türk Tarihinden Damlalar
26-Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
27-Diyanetten Hikayeler
28-Renkli Hikayeler Masallar
29-Sesli Hikayeler
30-Resimli Hikayeler
31-Sizden Gelen Hikayeler
32-İngilizce Hikayeler
33-Padişahlardan Hazır Cevaplar
34-Türkü Hikayeleri
35-Tarihi Hikayeler Öyküler
36-Siyasi Hikayeler Hatıralar

 
Google

Sitemizden alınan tüm hikaye-öykü-masal ve materyaller için link verilmesi zorunludur.
Site içeriğini kullanmak için site yönetimiyle [kutulkulub@gmail.com] irtibata geçerek istifade edebilirsiniz.

 
 Hikaye Arşivi  
Kerim Melleş-KuTuL KuLuB © 2002-2020  ©  Hikaye Öykü Masal Arşivi
Sayfamızı en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz...

  KuTuL KuLuB-A.Kerim Melleş