Hikaye Öykü Masal Arşivi

 

Hikayelerin Dünyasına Açılan Eşsiz Bir Kapı

17 Ocak 2021

Sık Kullanılanlara Ekle  Anasayfan 
              Yap Ziyaretçi Defteri

 
&nbs.: ">
    - "Ama sevgi nedir, nerede bul, HİKAYE ÖYKÜ MASAL ARŞİVİ Hikayeler, Öyküler, Masallar"> Sevgi Üç Türlüdür (Sevgi Hikayeleri) :. Hikaye Öykü Masal Arşivi .:

MENÜLER
Ana Sayfa
Arşiv
Sitenize Ekleyin
Hikaye Ekleyin
Editörlere Mesaj Gönder
Editörlük Başvurusu
Yardım / İletişim
Reklam
Basında HikayeArsivi
Künye
Ziyaretçi Defteri
Tavsiye Siteler
HİKAYE KATEGORİLERİ
İbretli Hikayeler
Dini Hikayeler
Yaşanmış Hikayeler
Duygusal Hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Din Büyüklerinden Hikayeler
En Güzel Dini Hikayeler
Masal Demeti
Hayatın İçinden Hikayeler
İran Hikayeleri
Dostluk Hikayeleri
Mevlanadan Hikayeler
Kıssadan Hisseler
Çocuklar İçin Hikayeler
Doğruların Öyküsü
Komik Hikayeler
Nasreddin Hocadan Hikayeler
Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
Kurandan Hikayeler
Resulullahtan Hikayeler
Kelile ve Dimne
Tarihi Gerçekler
Gerçek Hayattan Hikayeler
Türk Tarihinden Damlalar
Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
Diyanetten Hikayeler
Renkli Hikayeler
Sesli Hikayeler-Masallar
Resimli Hikayeler
Sizden Gelen Hikayeler
İngilizce Hikayeler
Padişahlardan Hikayeler-Öyküler
Türkü Hikayeleri
Tarihi Hikayeler-Öyküler
Siyasi Hikayeler-Hatıralar
Öğretici Hikayeler
Hüzün Zamanı Hikayeleri
Hazır Cevaplar Espriler
Dede Korkut Hikayeleri-Destanlar
Keloğlan Masalları (Görüntülü)
La Fontaine Masalları
Atatürk Hikayeler - Hatıralar
Tanıdığım Ünsüzler
Gazali İHYAdan Hikayeler
Ramazan-Oruç Hikayeleri

Hikaye-Öykü Ara[Detaylı Arama]


Yeni Eklenen 15 Hikaye
Radar Var
Yok Oluşun Filizlenmesi
Yanılgının Gözyaşları Ve Benlik Kavgası
Ayşecik ve Yasemin Sultan
Şöhretin Bedeli
Bücür Zürafa
Deve Kervanı
Nerede Görüşelim
Rafadan Yumurta
Sabrın Zirvesi
Recep Ayında Oruç
Oruçlu Musunuz, Değil Misiniz?
Oruç İman Ettirdi
Orucu Bazen Bozmak Gerek
Onların Ameli Yok

En Çok Okunan 15 Hikaye
Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden
The Adventure of the Three Garridebs
Dracula - Story
İşte Aşk
Uyuyan Güzel
Hz. Yunus Ve Balık
Sevgi Üç Türlüdür
Uyku Masalı
Dostluğun Öyküsü
Hansel Ve Gretel
Haddini Aşmanın Zararı
Ona "Sevdiğinizi" Söyleyin
Evlilik
Çirkin Ördek
On Çinli


Reklam ver

Mail List
Sitemizin yeniliklerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İsim:
Mail:
 


Editör Giriş

Google
Sitemiz hakkındaki görüşlerinizi ZİYARETÇİ DEFTERİNE yazarsanız seviniriz.


Ziyaretçilerimiz ve Hikaye Dostlarının Dikkatine:

www.hikayearsivi.net olarak 2002 yılından itibaren yayın faaliyetimizi sürdürmekteyiz. İnternet üzerinde yayın yapan birçok sitenin içeriğinde, sitemiz içeriği kullanılmaktadır. İlk defa birçok kategori altında hikaye-öykü ve masalları paylaşmaya başlayan sitemiz, bu konuda da diğer sitelere örnek olmuştur. Sitemizin ve içeriğinin genişlemesine ve sitemizin tanıtımına siz değerli ziyaretçilerimizin katkısı çok önemlidir. Sitemiz içeriğini paylaşırken, mutlaka kaynak olarak www.hikayearsivi.net den alıntılandığını belirterek içeriğimizi kullanabilirsiniz. Unutmayın ki kaynak belirtmeden, içeriğimizi alan onlarca site ve ziyaretçi, çalışmalarımızdaki emeğe karşı bizi şevksiz bırakmaktadırlar. Lütfen sitemizin tanıtımına sizde katkı sağlayın. (A.Kerim MELLEŞ & Mehmet Zahid MELLEŞ)

Sevgi Üç Türlüdür    Masumi Toyotome diye bir Japon yazmış. "Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir" diye başlıyor.

    - "Ama sevgi nedir, nerede bulunur, biliyormuyuz?" diye soruyor...Sonra anlatmaya başlıyor:

    - "Sevgi üç türlüdür!.."

    Birincinin adı "Eğer" türü sevgi!.. Belli beklentileri karşılarsak bize verilecek sevgiye bu adı takmış yazar..

    Örnekler veriyor: Eğer iyi olursan baban, annen seni sever. Eğer başarılı ve önemli kişi olursan, seni severim. Eğer eş olarak benim beklentilerimi karşılarsan seni severim. Toyotome "En çok rastlanan sevgi türü budur" diyor. Bir şarta bağlı sevgi.. Karşılık bekleyen sevgi.. "Sevenin,istediği birşeyin sağlanması karşılığı olarak vaad edilen bir sevgi türüdür bu" diyor yazar..

    - "Nedeni ve şekli bakımından bencildir. Amacı sevgi, karşılığı bir şey kazanmaktır." Yazara göre evliliklerin pek çoğu "Eğer" türü sevgi üzerine kurulduğu için çabuk yıkılıyor. Gençler birbirlerinin o anki gerçek hallerine değil, hayallerindeki abartılmış romantik görüntüsüne aşık oluyor ve beklentilere giriyorlar. Beklentiler gerçekleşmediğinde de, düşkırıklıkları başlıyor. Sevgi giderek nefrete dönüşüyor. En saf olması gereken anne baba sevgisinde bile "Eğer" türüne rastlanıyor.

    Yazar bir örnek veriyor. Bir genç Tokyo Üniversitesi giriş sınavlarını kazanarak babasını mutlu etmek için, çok çalışıyor. Okul dışında hazırlama kurslarına da gidiyor. Ama başarılı olamıyor. Babasının yüzüne bakacak hali yok. Üzüntüsünü hafifletmek için bir haftalığına Hakone kaplıcalarına gidiyor. Eve döndüğünde babası öfkeyle "Sınavları kazanamadın. Bir de utanmadan Hakone'ye gittin" diye bağırıyor. Delikanlı "Ama baba, vaktiyle sen de bir ara kendini iyi hissetmediğinde Hakone kaplıcalarına gittiğini anlatmıştın" diyor. Baba daha çok kızarak, delikanlıyı tokatlıyor. Çocuk da intihar ediyor. "Gazeteler intiharın anlık bir sinir krizi sonucu olduğunu söylediler, yanılıyorlardı" diyor yazar..

    - "Delikanlı babasının kendisine olan sevgisinin yüksek düzeydeki beklentilerine bağlı olduğunu anlamıştı!.." İnsanlar "Eğer" türü sevginin üstünde bir sevgi arayışı içindeler aslında.. "Bu sevginin varlığını ve nerede aranması gerektiğini bilmek, bu genç adamın yaptığı gibi, yaşamı sürdürmekle, ondan vazgeçmek arasında bir tercih yapmakla karşı karşıya kaldığımızda önemli rol oynayabilir" diyor, Masumi Toyotome.. İlginç değilmi?..

    İkinci türe geçiyoruz: "Çünkü" türü sevgi... Toyotome bu tür sevgiyi şöyle tarif ediyor: "Bu tür sevgide kişi, birşey olduğu, birşeye sahip olduğu ya da birşey yaptığı için sevilir. Başka birinin onu sevmesi, sahip olduğu bir niteliğe ya da koşula bağlıdır".

    Örnek mi?.. "Seni seviyorum. Çünkü çok güzelsin. (Yakışıklısın!)" "Seni seviyorum. Çünkü o kadar popüler, o kadar zengin, o kadar ünlüsün ki.." "Seni seviyorum. Çünkü bana o kadar güven veriyorsun ki.." "Seni seviyorum.Çünkü beni üstü açık arabanla, o kadar romantik yerlere götürüyorsun ki..

    - " Yazar, Çünkü türü sevginin, Eğer türü sevgiye tercih edileceğini anlatıyor. Eğer türü sevgi, bir beklenti koşuluna bağlı olduğundan büyük ve ağır bir yük haline gelebilir. Oysa zaten sahip olduğumuz bir nitelik yüzünden sevilmemiz, hoş birşeydir, egomuzu okşar. Bu tür, olduğumuz gibi sevilmektir. İnsanlar oldukları gibi sevilmeyi tercih ederler. Bu tür sevgi onlara yük getirmediği için rahatlatıcıdır.

    Ama derin düşünürseniz, bu türün, "Eğer" türünden temelde pek farklı olmadığını görürsünüz. Kaldı ki, bu tür sevgi de, yükler getirir insana.. İnsanlar hep daha çok insan tarafından sevilmek isterler. Hayranlarına yenilerini eklemek için çabalarlar. Sevilecek niteliklere onlardan biraz daha fazla sahip biri ortaya çıktığı zaman, sevenlerinin, artık ötekini sevmeye başlayacağından korkarlar. Böylece yaşama sonsuz sevgi kazanma gayretkeşliği ve rekabet girer.

    Ailenin en küçük kızı yeni doğan bebeğe içerler. Sınıfın en güzel kızı, yeni gelen kıza içerler. Üstü açık BMW'si ile hava atan delikanlı, Ferrari ile gelene içerler. Evli kadın kocasının genç ve güzel sekreterine içerler.

    "O zaman bu tür sevgide güven duygusu bulunabilir mi?" diye soruyor, Toyotome.. "Çünkü türü sevgi de, gerçek ve sağlam sevgi olamaz" diyor.

    Bu tür sevginin güven duygusu vermeyişinin iki ayrı nedeni daha var.. Birincisi.. "Acaba bizi seven kişinin düşündüğü kişi miyiz?" korkusu.. Tüm insanların iki yanı vardır. Biri dışa gösterdikleri.. Öteki yalnızca kendilerinin bildiği.."İnsanlar sandıkları kişi olmadığımızı anlar ve bizi terkederlerse" korkusu buradan doğar. İkincisi de.. "Ya günün birinde değişirsem ve insanlar beni sevmez olurlarsa.." endişesidir.

    Japonya'da bir temizleyicide çalışan dünya güzeli kızın yüzü patlayan kazanla parçalanmış. Yüzü fena halde çirkinleşince, nişanlısı nişanı bozup onu terketmiş. Daha acısı.. Aynı kentte oturan anne ve babası, hastaneye ziyarete bile gelmemişler, artık çirkin olan kızlarını.. Sahip olduğu sevgi, sahip olduğu güzellik temeli üstüne bina edilmiş olduğundan bir günde yok olmuş. Güzellik kalmayınca sevgi de kalmamış. Kız birkaç ay sonra kahrından ölmüş..

    Japon yazar "Toplumlardaki sevgilerin çoğu 'Çünkü' türündendir ve bu tür sevgi, kalıcılığı konusunda insanı hep kuşkuya düşürür" diyor..

    Peki o zaman, gerçek sevgi, güvenilecek sevgi ne?.."Ve işte sevgilerin en gerçeği!.

    * * * "Üçüncü tür sevgi benim 'Rağmen' diye adlandırdığım türdür" *** diyor yazar.

    Bir koşula bağlı olmadığı için ve karşılığında birşey beklenmediği için "Eğer" türü sevgiden farklı bu.. Sevilen kişinin çekici bir niteliğine dayanıp, böyle bir şeyin varlığını esas olarak almadığı için "Çünkü" türü sevgide değil. Bu üçüncü tür sevgide, insan "Birşey olduğu için" değil, "Birşey olmasına rağmen" sevilir. Güzelliğe bakar mısınız?.. Rağmen sevgi..

    Esmeralda, Qusimodo'yu dünyanın en çirkin, en korkunç kamburu olmasına "rağmen" sever. Asil, yakışıklı, zengin delikanlı da Esmeralda'ya çingene olmasına "rağmen" tapar!.."Kişi dünyanın en çirkin, en zavallı, en sefil insanı olabilir. Bunlara 'rağmen' sevilebilir. Tabii bu sevgiyle karşılaşması şartı ile..

    - " Burada insanın, iyi, çekici ya da zengin konum edinerek sevgiyi kazanması gerekmiyor. Kusurlarına, cahilliğine, kötü huylarına ya da kötü geçmişine "rağmen" olduğu gibi, o haliyle sevilebiliyor. Bütünüyle çok değersiz biri gibi görünebiliyor ama en değerli gibi sevilebiliyor.

    Japon yazar "Yüreklerin en çok susadığı sevgi budur" diyor. "Farkında olsanızda,olmasanız da, bu tür sevgi sizin için yiyecek, içecek, giysi, ev, aile, zenginlik, başarı ya da ünden daha önemlidir." Bunun böyle olduğundan nasıl emin?.. Haklı olduğunu kanıtlamak için sizi bir teste davet ediyor.. Şu soruma cevap verin" diyor.

    - "Kalbinizin derinliklerinde, dünyada kimsenin size aldırmadığını ve hiç kimsenin sizi sevmediğini düşünseydiniz, yiyecek, elbise, ev, aile, zenginlik, başarı ve üne olan ilginizi yitirmezmiydiniz?.. Kendi kendinize 'Yaşamamın ne yararı var' diye sormaz mıydınız?.." Devam ediyor Toyotome..

    - "Şu anda en sevdiğiniz kişinin sizi sadece kendi çıkarı için sevdiğini anladığınızı bir düşünün.. Dünya birden bire başınızın üstüne çökmezmiydi?. O an yaşam size anlamsız gelmez miydi?."

    - "Diyelim sıradan bir yaşamınız var.. Günlük yaşıyorsunuz. Günün birinde gerçek, derin ve doyurucu bir sevgi bulacağınızdan umudunuz olmasa, kalan hayatınızı nasıl yaşardınız?.." diye soruyor ve yanıtlıyor:

    - "Böyleleri ya iyice umutsuzluğa kapılıp intihar ediyorlar ya da iyice dağıtıp yaşayan ölü haline geliyorlar." Toyotome, hem de nasıl iddialı savunuyor "Rağmen" sevgiyi.. "Bugün yaşamınızı sürdürebilmenizin nedeni 'Rağmen' türü sevgiyi şu anda yaşamanız ya da birgün bu sevgiyi bulacağınıza inancınızdır."

    Son sözlerinde biraz umutsuz, Toyotome.. "Bugün yaşadığımız toplumda herkesi doyuracak bu sevgiyi bulmak zor. Çünkü herkesin sevgiye ihtiyacı var.. Kimsede başkasına verecek fazlası yok" diye açıklıyor..

    Anlatıyor.. Peki bu dünyada sevgi ne kadar var?.. Yazara göre, açlığımızı biraz bastıracak kadar.. Ve de yemek öncesi tadımlık gelen iştah açıcılar gibi.. Bu minnacık tadım, bizi daha müthiş bir sevgi açlığına tahrik ve teşvik ediyor. Bu minnacık tadım sevgiye ne kadar muhtaç olduğumuzu anlatıyor. Büyük bir hırsla ana yemeğin gelmesini ve bizi doyurmasını bekliyoruz.. Hani nerede?.. Hepsi o.. Ve asıl çarpıcı cümle en sonda.. "Dünyadaki en büyük kıtlık, 'rağmen' türü sevginin yeterince olmayışıdır!.."Kaynak: Hikaye-Öykü-Masal Arşivi: www.hikayearsivi.net
Bu hikayeyi beğendi iseniz, veya fikrinizi diğer ziyaretçilerle paylaşmak istiyorsanız lütfen YORUMUNUZU yapın. Sadece 1-2 saniyenizi alacaktır.


Önemli Not: Lütfen hikayeyi kullanacaksanız; www.hikayearsivi.net den alıntı yaptığınızı ve kaynağını belirtiniz.

22 Kasım 2004 - 16:14:41 - 5900 günlük
Ekleyen editör: HikayeArsivi

Okuyan:[51699]Yorumlayan:[105]Kategori: [Sevgi Hikayeleri]
[Arkadaşına Gönder][
Yazdır] Bu Hikayeyi Paylaş EkleBunu RSS Ekle Butonu


Yorumlar:

[ Yorum yap ]


Yazan: cemil 

23.8.2012 - 03:22:24

gerçekten doğru bir tespit teşekkürler

Yazan: damla rüzgar 

24.6.2012 - 01:18:35

evet gerçekten muhteşem ötesi bi okadar da acı.sevmek sevilmek çok güzel.ben sevgi deyince yaradan geliyor aklıma sevgi bu kadar güzel ise yaradan ne kadar güzeldir acaba.ben sevdiğimi ebediyete yolladım.onu çok sevdim çokda sevildim.şuna tüm kalbime inanıyrm ki bizim kalplerimizi birbirimize ısındıran rabbimdir.o sıcaklığı,o samimiyeti o aşkı sevgiyi halen yaşıyrm.ama işte insan hayatta en çok ama ençok neyi severse allah cc.kulunu onunla sınar.benide sevdiğimle.isyan etmiyrm.ama onu çok ama çok özlyrm.mekanın cennnet-ülbaki olsun.sözüm gerçekten birbirini sevenlere.basit şeylere takılmayın.tutun birbirinizn ellerinden hayat sizin elinizi bırakmadan.dünya fani ölüm çok ani.insanın yüreğinin birine çok baglı olması ve ondan ayrıkalması inanın çok acı.yangın misali yanıyosun.allahın merhametinden başka hiçbir şey o ateşin verdiği acıyı söndürmüyo.daha n diyeyim bu acıyı hangi kelimelerle ifade edyim bilmiyrm.allah c.c kimseyi şu fani yalan dünyda dahi olsa sevenleri ayırmasın.

Yazan: esaretin_ 

12.11.2010 - 01:01:04

arkdaşlar ben gecen gun asıl sevginin ne demek oldugunu anladım asıl sevgi çok başkaymış asıl sevgi neymiş biliyormusunuz asıl sevgi aşkmış aşk şimdi diyeceksiniz aşk başka ne alakası var aşk sadece bir kızı veya bir erkeği sevmek değil insan annesinede aşık olabilir kardeşinede aşık olabilir arkdaşınada aşık olabılır sevgi ise insan üstüne tereyağ sürülmüş bir kızarmış ekmeği sevebilir bir filimi sevebilir en basiti bir çift kelamı sevebilir veya arkdaşlarını sevebilir insanları seve bilir söylesenize her sevdiğinize canınızı verirmisiniz? hayır her sevdiğinize canınızı vermessiniz ancak benim bahsettiğim aşkı duyuyorsanız verirsiniz

Yazan: Neri 

4.6.2010 - 21:36:06

Harika bir anlatım.Teşekkür ederim paylaitığınız için.

Yazan: gönül 

24.1.2010 - 23:38:58

olması gereken zaten bu herseye rağmen ne olursa olsun onu sevmek asıl sevgi budur

Yazan: mahmut çelik 

16.12.2009 - 10:59:07

hep aradığım hayalerimin sevgsi bu.. ne zaman buluacağım bilmiyorum ama aramaktan vazgeçmeyeceğim

Yazan: naci 

17.11.2009 - 19:59:00

sizden böyle hikayeler bekliyoruz gerçekten çok etkileyici

Yazan: mukadder 

26.10.2009 - 10:48:47

gayetaçık ve net umarım herkez rağmen sevgiye sahip olur

Yazan: mustafa 

25.8.2009 - 01:06:02

olay gayet güzel anlatılmiş

Yazan: pelin 

4.5.2009 - 17:58:08

süper

Yazan: irem 

31.3.2009 - 10:56:52

Gerçekten çok güzel gözlemlemiş Yazarımız, tebrik ederim.En güzel sevgi herşeye rağmen sevmektir.

Yazan: SEVDE 

23.1.2009 - 00:34:52

Cok güzel aciklamis sevginin gercek türlerini!! AMA anlamadigim bir sey var, NEDEN bu "ragmen" sevgisi'in az bulundugu? Bunu kim aciklicak bu insanlara??

Yazan: elif-iletişim 

10.3.2008 - 00:33:42

Bilmenizi istediğim ''rağmen'' türü sevgiyi biz yok ettik var etmeside bize düşer. ''Eger - Çünkü'' seveme kalıplarını tercih eden bizlersek ki kitlesel bir yaşam ideolojisi bunu biz törpüleyebiliz.

Yazan: zeynep 

14.2.2008 - 13:00:16

çok güzel valla

Yazan: ali beşik 

27.2.2007 -

çok doğru söylemiş

Yazan: rose_thorm__ 

1.1.2007 -

evet gerçekten güzelmiş böle öyküler aslında bizim okul gazetesindede çıkartılabilir yazana çok teş. ederim sagolun

Yazan: mehmet ceylan 

21.11.2006 -

çok güzel bir yaşam dersi.

Yazan: esra 

17.11.2006 -

çünkü türü sevgiyi tercih ederim.güven herşeyin temeli, sevmenin önkoşulu.

Yazan: adem 

26.10.2006 -

çok güzel ödevim için okuma parçası yapacağım

Yazan: sümeyye 

4.10.2006 -

gercektende kelımeler yetersız kalıyor cok guzelmıssssss

Yazan: hakan 

16.9.2006 -

cook ii saolsun yazan..uzun olupta okumaktan vazgecmeyin

Yazan: MANOLYA 

13.8.2006 -

DOĞRU SEVGİYİ BULMAK DİLEĞİYLE..... HERŞEYE RAĞMEN SEVMEK GÜZEL HERŞEYE RAĞMEN HAYAT GÜZELDİR..... SEVGİNİZİ KAYIP ETMEYİN...........

Yazan: merve 

28.7.2006 -

süper bı yazı keske sevgının ragmen turu dıgerlerıne gore daha agırlıklı olsa

Yazan: osman  

9.7.2006 -

fatma seni seviyorum

Yazan: osman andıç 

30.6.2006 -

şimdiki sevgilerin hepsinde bu toyotemenin anlattıkları var gerçekten çok güzel anlatmış

Yazan: OySa ßiR UmuTtU HeP 

21.6.2006 -

HANİ DERLER YA ANLATILMAZ.. YAŞANIR!! İŞTE BU OLSA GEREK.. :)))

Yazan: sevda 

8.6.2006 -

toyotome çok güzel bir hihaye hazırlayıp bizlere sunduğun için tesekkürler sana çok güzel gercekten söylenecek söz bulamıyorum kelimeler kifayetsiz kalıyor umarım sen bulmusundur RAĞMEN sevgisini biz de buluruz umuduyla tekrardan tesekkürler

Yazan: NURAY 

24.5.2006 -

herşeyerağmen onsuz yaşanmıyor.harikulade.

Yazan: burcu 

21.4.2006 -

herşeye rağmen sevmek sevildiğini bilmek çok güzel türü ne olusa olsun

Yazan: Toprakcan 

12.4.2006 -

Allah'ı gerçekten seven , kulunuda gerçekten sever.

Yazan: rüzgar 

10.4.2006 -

Herşeye rağmen yinede Sevgi var... Hangi türü olursa olsun...

Yazan: öZLeM 

5.4.2006 -

yürekten sevene sevgi tektir.. o kadar sevgisiz kalmışız ki artık sevgiyi bile derecelendirir hale gelmişiz..:((

Yazan: suzan 

29.3.2006 -

SEVGİYİ BÖYLE KİMSE ANLATAMAZ

Yazan: sahil 

22.3.2006 -

harika yazılmış. söledikleri bir bir doğru. bence

Yazan: **Binnur** 

18.12.2005 -

muratı rağmen sevmeseydim, kendimi bukadar özel ve yine, herşeye rağmen kendimi mutlu hissetmezdim bu yazıyı okuduğumda. Rağmen sevenlere, sevgilerle.

Yazan: sema 

17.12.2005 -

sevgiye dair yazılan en güzel denemeydi....

Yazan: özlem 

16.12.2005 -

sevginin yazıya yansımasını en iyi anlatan öykü diyebilirim...bence sevgi içiçedir...sadece çünkü ve rağmen var ama eğere yer yok...

Yazan: Emine 

15.12.2005 -

Okudum hosuma gitti okumanı istedim sadece ok?

Yazan: tuğba 

14.12.2005 -

herşey sevgiyle başlar

Yazan: osman  

13.12.2005 -

biraz daha inandırıcı olmanız gerekiyor.hayatın içine girin.sevginin nasıl olduğunu görün.

Yazan: mesut 

11.12.2005 -

bence üç tür sevgide birbiri içersinde yaşanır ama her kişide biri daha ağır basar kişi sadece tek bi sevgi türüyle yaşamaz kimini 'ragmen' sever kimini 'eğer' kimini 'çünkü' kendi adıma sıralama yapmam gerekirse çinkü,ragmen,eğer diyebilirim sevgiler...

Yazan: DUYGU 

5.12.2005 -

sevgilerimle...

Yazan: didem 

29.11.2005 -

harika muhteşem gerçek sevgi "rağmen" sevgidir ... olmasına rağmen seviyorum...

Yazan: yaşam 

25.11.2005 -

çok gerçek bende şuanda herşeye rağmen herşeyine rağmen çoook seviyorum

Yazan: funda 

20.11.2005 -

sevgiyi çok iyi anlatmış çok güzel ya

Yazan: deniz 

4.11.2005 -

güzeldi

Yazan: HASAN 

1.11.2005 -

YAZARIN TESBİTLERİ MÜKEMMEL.EN GÜZELİDE HER ŞEYE RAĞMEN SEVDİĞİN TARAFINDAN SEVİLDİĞİNİ BİLMEK İŞTE BU TÜM HER ŞEYE DEĞER.MELEĞİM BENDE SENİ HER ŞEYE RAHMEN SEVİYORUM SENDE BUNUN ÇOK ,Y, BİLİYORSUN

Yazan: merve 

26.10.2005 -

süper yaa harika söylenebilcek en derin kelimeleri yazmak isterdim...bulamıyorum harika bişeyyy

Yazan: asım 

23.10.2005 -

bir yazı ancak bu kadar güzel olabilir.yaaaaa!! masumi seni kutlarım.

Yazan: murat 

23.10.2005 -

bazen yanımızda hiç kimse olmaz ya da olanlar olması gerekenler değildir

Yazan: kader 

22.10.2005 -

Su gibi sevin saf, katıksız ama bir o kadar da vazgeçilmez. Olmazsa olmazı olsun hayatınızın. Keşkesiz, eğersiz, çünküsüz sevmek ve sevilmek dileğiyle...

Yazan: Çağrı 

21.10.2005 -

Sonsuza dek ''Rağmen'' sevgi türünde kalabilmen dileğiyle.....

Yazan: Çağrı 

20.10.2005 -

Bu yorum o kadar anlamlı ve özeldi ki; senin gibi özel bir insanın bundan mahrum olmamasını istedim.....

Yazan: Berka 

19.10.2005 -

ÇOK DERİN VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Yazan: ARMAĞAN 

19.10.2005 -

Mutluluk yüreiğnde sevgi dolu ve herşeye rağmen yaratılan herşeyi seven kişidir.. elini kanatsa bile sırf güle duyduğu sevgi için dikeni tutmak gibi...yani HERŞEYE RAĞMEN..

Yazan: Yusuf BAHADIR 

14.10.2005 -

Herşeye rağmen sevgimizi esirgemeyelim

Yazan: asi_mavi 

13.10.2005 -

tek kelimeyle müthiş

Yazan: sukru er 

11.10.2005 -

cok guzel ve aynen katılıyorum

Yazan: duvar2005 

8.10.2005 -

sanırım ben dünyadaki en kıt sevgiyi buldum. "rağmen sevgi"ama elimde tutamadım....

Yazan: zeynep türk 

3.10.2005 -

seni seviyorum

Yazan: semih_zc 

30.9.2005 -

ruhumuzdaki iniltileri fısıldıyor bize....sanki duyabiliyor gibiyim...hep beraber dinliyelim::HERŞEYE RAGMEN SİZİ SEVİYORUM!!! beni sevmeyenler sizde duyun işte...herkes duysun..

Yazan: papatya80 

28.9.2005 -

İşte arkadaşlar, maalesef gerçekler acı ve suratımıza tokat gibi çarpıyor. çok güzel ben çok begendimm

Yazan: berivan 

27.9.2005 -

günün birinde gerçek sevgiyi bulmamız yada "rağmen" sevgiyi yaşayabilmemiz dileklerimle...

Yazan: tuğbam 

16.9.2005 -

bizdeki olması gereken üçüncü sevgi ona geldiğinde geçmişimize ve geleceğimize dair herşeyi düşün tatlım...

Yazan: big_free23@hotmail.com 

14.9.2005 -

tek kelimeyle harika bu işte

Yazan: Turgut Aksoy 

12.9.2005 -

Çok güzel Toyotome teşekkürler.Ben birini seviyorum "Rağmen" sevgisiyle.Fakat tek taraflı karşılıksız seviyorum.O kıza bu notu özellikler göndereceğim

Yazan: levent 

11.9.2005 -

sevgiyi üç boyutlu ele alıp ve herşeyi anlatmış.muhteşem

Yazan: kader 

8.9.2005 -

İyi ki hala umut var.. iyi ki "rağmen" yaşanabilen sevgiler var.,Zor da olsa zoru yakalayabilmek var..yeterki hedefimiz doğru yönde olsun..))

Yazan: murat 

1.9.2005 -

mukembel

Yazan: TUĞBA 

31.8.2005 -

TEK KELİMEYLE ^^MÜKEMMEL^^

Yazan: zeynep 

26.8.2005 -

tek kelimeyle"ACI GERÇEK"

Yazan: birsen  

22.8.2005 -

şimdi daha iyi anlıyorum ''rağmen''denilen o sevgiye ne kadar aç olduğumuzu.sevgiye olan bakış bu kadar mı muhteşem olabilr tek kelimeyle muhteşem

Yazan: hasan 

28.7.2005 -

çok acayip teşekürler

Yazan: mahmut 

25.7.2005 -

defalarca okunsa bile insanda her seferinde aynı duyguları uyandıran mükemmel öyesi bir yapıt

Yazan: emir 

23.7.2005 -

bence harika bir yazi son satir cok hosuma gitti

Yazan: ali 

30.6.2005 -

önemli olan okuyanların beğenileri değil;bundan ne kadar öğüt alabildikleridir. eleştiri yapabilmek hak edebilme işidir.iyi olan böyle yakalanır.

Yazan: saliha 

29.6.2005 -

ben daha önce bir dergide okumuştum ve çok beğenmiştim.arkadaşıma gönderme şansını buldum burda iyi oldu.tşk.

Yazan: nurhan 

20.6.2005 -

çooook güzel,hatta mükemmel.Zaten sevmek ve sevilmek duygusu insanın fıtratında var.Ama yazıkki bu zamanda gerçek sevgiyi ve hakedeni bulmak zor.Tadana oh ne ala memleket denir ve kaçırmasın yani'derim

Yazan: SÜMEYYE 

17.6.2005 -

ÇOK GÜZEL !..

Yazan: EmiR 

16.6.2005 -

Gercekten Mükemmel Bir Yazi... Ama Aklima Takilan Sey Bi Insan Bu Sevgilerin Hangi Türüne Üye oldugunu Nasil Anlar???

Yazan: Lütfi 

15.6.2005 -

İnsanlar yüreklerinde Allah sevgisini yeşerttikleri zaman etrafımızda herşeye rağmen sevenlerin sayısıda artacaktır.

Yazan: eda 

13.6.2005 -

beni etkilayen bir hikaye çok güzel

Yazan: ugur 

10.6.2005 -

yahu masumu tomoto Ya sen bu erkekleri öldürecen ya türlettin kafamızı tomoto.Zaten zarzor duygusal oluyoz geliyon o duygusallığımızada işe yaramaz sınıfını koyuyorsun.

Yazan: serpil 

8.6.2005 -

ben bir türk sen bir japon olmana rağmen TOYOTOME birbirimizi çok iyi anlıyoruz.herşeye rağmen sevebilen insanlar güzel atlara binip güzel ülkelere gittiler.bize çünküler ve eğerler kaldı.

Yazan: demet 

8.6.2005 -

mükemmel bir yazı çok mantıklı ama günümüzde en çok sevginin 2. türü kullanılıyor ne yazık ki

Yazan: metin uluturk  

7.6.2005 -

önemli olan sevmek deyil sevdiğinin sana karşı duyduğu sevgidir eğer gerçekten severse sevmese başa kişden hoşlanıyor vede başkasına teklif etmiş olabilir

Yazan: irem 

30.5.2005 -

yanlış ve kötü idi.. Her kişi farklıdır birbirinden farklı aşk yasar nasıl 3 gruba ayırırkı japon amcam!

Yazan: GAMZE 

30.5.2005 -

herşeye ragmen sevmek ve sevilmek kadar güzel bir şey yoktur sanırım.Mükemmel...

Yazan: sevim 

27.5.2005 -

çok etkileyici fakat böyle gelmiş böyle gider

Yazan: atiş 

18.5.2005 -

merhaba

Yazan: belçikali 

13.5.2005 -

cok guzel evet ama neye yararki bu sozler bişey degistirmedikce

Yazan: berika 

10.5.2005 -

çok güzel çok beğendim harika toyotome bu sevgi üç türlüdürü çok güzel anlatmış

Yazan: altay 

10.5.2005 -

bence toyotome zamani da bu işe katmasi lazimdi cunku bence bu zamanda insanlar yasadigi devire gore aski yasiyorlar

Yazan: sultan 

9.5.2005 -

tek kelimeyle HARİKA

Yazan: musti 

19.4.2005 -

dicek bişey yok.yorum yapsak bile yetersiz kalır

Yazan: oğuz 

16.4.2005 -

muhteşem bişey. yazan ve bize ulaştıran arkadaşları kutlarım. gerçek aşkı bulmak ümidiyle. sevgiler...

Yazan: selcuk 

26.3.2005 -

harıkasın

Yazan: ***SÜMEYYE*** 

26.3.2005 -

sonuna kadar toyotome'ye kat1l1yorum...

Yazan: hatice 

25.3.2005 -

tek kelimeyle perfect:))))

Yazan: emre 

24.3.2005 -

Helal olsun sana Toyomote

Yazan: fatma 

4.3.2005 -

çok güzel

Yazan: dilek 

3.3.2005 -

tek kelimeyle muhteşem

Yazan: fatih 

18.2.2005 -

çok güzel

Yazan: fatih 

18.2.2005 -

harika

Yazan: fatih 

18.2.2005 -

tek kelimeyle mükemmel

Yorumlarınızı Yapın:
 

İsim:  *
Mail:  *
Yorum:
 
*
Kalan karakter:
 


* Doldurulması zorunlu alanlar.
Html kod kullanılamaz. IP adresiniz kaydedilecektir.
 

Sayfa: 1

Reklam ver

 
 

.: Günün Ayeti :.

.: Günün Hadis-i Şerif-i :.

.: Günün Sözü :.

     


EĞLENCE
Kim 500 Milyar İster-1 (Yarışma)
Kim 500 Milyar İster-2 (Yarışma)
Passaparola (Yarışma)
Kilonuz Kadar Altın Kazanın (Yarışma)
Çocuklar İçin (Yarışma)

Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-1
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-2
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-3


Bilginizi TEST Edin
  RESİM ARŞİVİ
BEBEK RESİMLERİ MANZARA RESİMLERİ
CAMİ RESİMLERİ  

ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:Üye Ol - Şifremi UnuttumReklam ver

  ANKET
Hayat Gerçekten Bir Hikaye Mi?
Hayır  852
Bazen  506
Evet.  2738

Toplam: 4096 oy kullanıldı.

 

  İSTATİSTİK
Toplam Kategori: 46 
Toplam Hikaye: 4161 
Yazı-Yorum: 20 
Editör Sayısı: 6 
Onaysız Üye: 0 
Onaysız Yorum 372559 
Toplam Yorum: 387980 
Toplam Okunma: 19810690 


Reklam ver

  GÜZEL RESİM VE SÖZ

 

Editör Yazı - Yorum

HikayeArsivi

Hikaye Arşivi Üyelerine

Telvin

Karagül-Çıldırma Provası

SehL

Anlamını Yitirmiş Satırlar...

ercanharmanci

Yazı-yorum 'u yok

Hüseyin USLU

Yazı-yorum 'u yok


Tüm
Editörler

 Tüm
Yorumlar


Online Editörler

Sitede hiç editör yok / Son 5 dk. içinde


 

HİKAYE KATEGORİLERİNİN TÜMÜ:

01-İbretli Hikayeler
02-Dini Hikayeler
03-Yaşanmış Hikayeler
04-Duygusal Hikayeler
05-Sevgi Hikayeleri
06-Aşk Hikayeleri
07-Din Büyüklerinden Hikayeler
08-En Güzel Dini Hikayeler
09-Masal Demeti
10-Hayatın İçinden Hikayeler
11-İran Hikayeleri
12-Dostluk Hikayeleri
13-Mevlanadan Hikayeler
14-Kıssadan Hisseler
15-Çocuklar İçin Hikayeler
16-Doğruların Öyküsü
17-Komik Hikayeler
18-Nasreddin Hocadan Hikayeler
19-Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
20-Kurandan Hikayeler
21-Resulullahtan Hikayeler
22-Kelile ve Dimne
23-Tarihi Gerçekler
24-Gerçek Hayattan Hikayeler
25-Türk Tarihinden Damlalar
26-Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
27-Diyanetten Hikayeler
28-Renkli Hikayeler Masallar
29-Sesli Hikayeler
30-Resimli Hikayeler
31-Sizden Gelen Hikayeler
32-İngilizce Hikayeler
33-Padişahlardan Hazır Cevaplar
34-Türkü Hikayeleri
35-Tarihi Hikayeler Öyküler
36-Siyasi Hikayeler Hatıralar

 
Google

Sitemizden alınan tüm hikaye-öykü-masal ve materyaller için link verilmesi zorunludur.
Site içeriğini kullanmak için site yönetimiyle [kutulkulub@gmail.com] irtibata geçerek istifade edebilirsiniz.

 
 Hikaye Arşivi  
Kerim Melleş-KuTuL KuLuB © 2002-2020  ©  Hikaye Öykü Masal Arşivi
Sayfamızı en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz...

  KuTuL KuLuB-A.Kerim Melleş