Hikaye Öykü Masal Arşivi

 

Hikayelerin Dünyasına Açılan Eşsiz Bir Kapı

17 Ocak 2021

Sık Kullanılanlara Ekle  Anasayfan 
              Yap Ziyaretçi Defteri

  Uyuyan Güzel (Masal Demeti) :. Hikaye Öykü Masal Arşivi .:

MENÜLER
Ana Sayfa
Arşiv
Sitenize Ekleyin
Hikaye Ekleyin
Editörlere Mesaj Gönder
Editörlük Başvurusu
Yardım / İletişim
Reklam
Basında HikayeArsivi
Künye
Ziyaretçi Defteri
Tavsiye Siteler
HİKAYE KATEGORİLERİ
İbretli Hikayeler
Dini Hikayeler
Yaşanmış Hikayeler
Duygusal Hikayeler
Sevgi Hikayeleri
Aşk Hikayeleri
Din Büyüklerinden Hikayeler
En Güzel Dini Hikayeler
Masal Demeti
Hayatın İçinden Hikayeler
İran Hikayeleri
Dostluk Hikayeleri
Mevlanadan Hikayeler
Kıssadan Hisseler
Çocuklar İçin Hikayeler
Doğruların Öyküsü
Komik Hikayeler
Nasreddin Hocadan Hikayeler
Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
Kurandan Hikayeler
Resulullahtan Hikayeler
Kelile ve Dimne
Tarihi Gerçekler
Gerçek Hayattan Hikayeler
Türk Tarihinden Damlalar
Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
Diyanetten Hikayeler
Renkli Hikayeler
Sesli Hikayeler-Masallar
Resimli Hikayeler
Sizden Gelen Hikayeler
İngilizce Hikayeler
Padişahlardan Hikayeler-Öyküler
Türkü Hikayeleri
Tarihi Hikayeler-Öyküler
Siyasi Hikayeler-Hatıralar
Öğretici Hikayeler
Hüzün Zamanı Hikayeleri
Hazır Cevaplar Espriler
Dede Korkut Hikayeleri-Destanlar
Keloğlan Masalları (Görüntülü)
La Fontaine Masalları
Atatürk Hikayeler - Hatıralar
Tanıdığım Ünsüzler
Gazali İHYAdan Hikayeler
Ramazan-Oruç Hikayeleri

Hikaye-Öykü Ara[Detaylı Arama]


Yeni Eklenen 15 Hikaye
Radar Var
Yok Oluşun Filizlenmesi
Yanılgının Gözyaşları Ve Benlik Kavgası
Ayşecik ve Yasemin Sultan
Şöhretin Bedeli
Bücür Zürafa
Deve Kervanı
Nerede Görüşelim
Rafadan Yumurta
Sabrın Zirvesi
Recep Ayında Oruç
Oruçlu Musunuz, Değil Misiniz?
Oruç İman Ettirdi
Orucu Bazen Bozmak Gerek
Onların Ameli Yok

En Çok Okunan 15 Hikaye
Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden
The Adventure of the Three Garridebs
Dracula - Story
İşte Aşk
Uyuyan Güzel
Hz. Yunus Ve Balık
Sevgi Üç Türlüdür
Uyku Masalı
Dostluğun Öyküsü
Hansel Ve Gretel
Haddini Aşmanın Zararı
Ona "Sevdiğinizi" Söyleyin
Evlilik
Çirkin Ördek
On Çinli


Reklam ver

Mail List
Sitemizin yeniliklerinden ilk sizin haberiniz olsun.
İsim:
Mail:
 


Editör Giriş

Google
Sitemiz hakkındaki görüşlerinizi ZİYARETÇİ DEFTERİNE yazarsanız seviniriz.


Ziyaretçilerimiz ve Hikaye Dostlarının Dikkatine:

www.hikayearsivi.net olarak 2002 yılından itibaren yayın faaliyetimizi sürdürmekteyiz. İnternet üzerinde yayın yapan birçok sitenin içeriğinde, sitemiz içeriği kullanılmaktadır. İlk defa birçok kategori altında hikaye-öykü ve masalları paylaşmaya başlayan sitemiz, bu konuda da diğer sitelere örnek olmuştur. Sitemizin ve içeriğinin genişlemesine ve sitemizin tanıtımına siz değerli ziyaretçilerimizin katkısı çok önemlidir. Sitemiz içeriğini paylaşırken, mutlaka kaynak olarak www.hikayearsivi.net den alıntılandığını belirterek içeriğimizi kullanabilirsiniz. Unutmayın ki kaynak belirtmeden, içeriğimizi alan onlarca site ve ziyaretçi, çalışmalarımızdaki emeğe karşı bizi şevksiz bırakmaktadırlar. Lütfen sitemizin tanıtımına sizde katkı sağlayın. (A.Kerim MELLEŞ & Mehmet Zahid MELLEŞ)

Uyuyan Güzel


   Bir zamanlar bir Kral ile Kraliçe bir kız çocukları olunca bu mutlu günün şerefine bir ziyafet vermişler. Ziyafetten sonra Kral çevresindeki insanlara baba olmanın kendisini nasıl mutlu ettiğini anlatmış, zira yıllar yılı karısıyla birlikte hep bir çocuk sahibi olmayı beklemiş durmuş. Sonra bebeğin altını değiştirmeyi yeni öğrendiği sıralarda başına gelenleri anlatırken konukların hepsini güldürmüş. Derken konukların bebek Prenses’e hediyelerini verme zamanı gelmiş.

   Herkes hediyelerini verdikten sonra sıra on iki periye gelmiş. “Benim Prenses’e hediyem Mutluluk,” demiş birinci peri.

   Konuklar sevinçle alkışlamışlar, Kral’ın ağzı kulaklarına varmış.

   “Benim hediyem Güzellik,” demiş ikinci peki. “Benim hediyem Akıl,” demiş üçüncüsü. Böylece on bir peri hediyelerini tek tek vermişler.

   On ikinci peri tam hediyesini vermek üzereymiş ki, bir gökgürültüsüyle sarsılmış bütün saray. Kapılar ardına kadar açılmış, içeriye yaşlı bir kadın girmiş ayaklarını sürüye sürüye. Onu gören herkes korkudan gözlerini kapatmış.

   “On üçüncü peri!” diye bağırmışlar hep bir ağızdan.

   “Bana davetiye yok mu Kral?” demiş on üçüncü peri korkun sesiyle kapı ağzından.

   “Sana davetiye yollamayı unutmuş olmalılar,” demiş Kral kem küm ederek. “Hizmetkârlar! Sofrada hemen bir yer daha açın! Çabuk!” Aslında Kral onu bile bile davet etmemiş, çünkü sarayda periler için sadece on iki altın tabak varmış. O da düşünmüş taşınmış, çareyi birini davet etmemekte bulmuş.

   On üçüncü peri minik Prenses’in kundağının yanına gitmiş. Bebek agu deyip minik elini ona doğru uzatmış. Derken peri birden, “Benim de prensese hediyem, on beşinci yaş gününde parmağına iğ batar batmaz ölmesi,” demiş iğrenç bir kahkaha atarak.

   Yine bir gökgürültüsüyle, kötü peri kaybolup gitmiş. Sarayın kapıları gürültüyle kapanmış ardından. Korkunç bir sessizlik kalmış geriye. Sonra Kraliçe ağlamaya başlamış.

   On ikinci peri öne atılmış. “Ben hediyemi vermedim daha,” demiş yumuşak bir sesle. “Kötü büyüyü bozamam belki, ama onu değiştirebilirim. Benim hediyem de büyüyü, Prenses’in parmağına iğ battığında ölmesi yerine, yüz yıl uyuması şeklinde değiştirmek olsun o zaman.”

   Yıllar geçmiş aradan. Bebek büyümüş, sağlıklı, güzel, mutlu ve akıllı bir genç kız olmuş. Kral’la Kraliçe kötü büyüyü çoktan unutmuşlar. Zaten ülke içinde ne kadar iğ varsa, daha Prenses bebekken yok edilmiş. Prenses uzun yıllar güvendeymiş.

   Fakat tam da on beşinci yaşına bastığı gün Prenses daha önce hiç fark etmediği bir kapı keşfetmiş. Kapıyı açmış, kıvrıla kıvrıla yukarı çıkan bir merdivenle karşılaşmış. Merdiveni çıkınca üzerinde altın bir anahtar bulunan bir kapıya varmış. Kapıyı açınca, içerdeki küçük odada tekerlekli bir şeyi çalıştıran yaşlı bir kadın görmüş. “Ne yapıyorsunuz öyle?” diye sormuş prenses. Yaşlı kadın gülümsemiş. “Iplik eğiriyorum!” demiş. “Orada öyle bakıp durma. Gel, bir de sen dene, hadi.” Iği Prenses’e doğru uzatmış.

   O anda olanlar olmuş. Iğin sivri ucu Prenses’in parmağına batmış, Prenses hemen yere yığılıp kalmış. Dışarıda, avluda tavuklar gıdaklamayı kesmiş. Prenses’in köpeği, aşçının kedisini kovalamaz olmuş. Çalışma odasında kızının doğum günü davetiyesini yazmakta olan Kral’ın elinden kalem düşmüş. Mutfaktaki ocaklar yanmaz olmuş. Tüm saray uykuya dalmış.

   Yıllar yavaş yavaş akıp geçmiş. Saray unutulmuş. Ama olaydan yüz yıl kadar sonra bir gün yakışıklı bir Prens o civardan geçiyormuş. Uzaklarda dikenli çalılarla kaplı bir yer gözüne ilişmiş. Adamları gülerek bu büyülenmiş sarayla içindeki uyuyan güzel hakkında duydukları bir hikâyeyi aktarmışlar ona. ‘Ya doğruysa,’ diye düşünmüş prens ve atını dikenli çalılarla kaplı yola sürmüş.

   Önce çalılardan geçilecek hiç yol bulamamış. Çalılar hem çok sıkmış ve hem de üstüne tırmanılamayacak kadar dikenliymiş. Bakmış olacak gibi değil, çekmiş kılıcını ve yolunu açmak için çalıları kesmeye başlamış. Çalılıkları aşan Prens gördüklerine inanamamış. Her yer bir heykel gibi kıpırdamadan duran hayvalar ve insanlarla doluymuş. Sarayın içinde dolaşmış. Güneşle aydınlanan pencerelerde tek bir sinek bile vızıldamıyormuş. Hiç kimse kımıldamıyor, hiç kimse cevap vermiyormuş sorularına.

   Derken kapısı yarı açık bir kuleye varmış. Içeri girmiş, kıvrıla kıvrıla yukarı doğru uzanan bir merdivenle karşılaşmış. Prens, merdivenlerin bittiği yerde, tepede altına benzer bir şeyin parladığını görür gibi olmuş. Merdivenleri çıkmış ve kendini Prenses’in önünde bulmuş. “Uyuyan Güzel,” demiş fısıltılı bir sesle. Kızın güzelliğine dayanamamış, eğilip dudaklarından öpmüş.

   Prens onu öper öpmez Prenses gözlerini açmış. Onun uyanmasıyla birlikte sarayın mutfağında ocak tekrar yanmaya başlamış. Çalışma odasında Kral leinden düşürdüğü kalemi almış ve kızının doğum günü davetiyesini yazmaya devam etmiş. Tavuklar yerdeki buğday tanelerini gagalamaya başlamış.

   Kulenin en üst katındaki odada Prenses karşısında Prensi görmüş. Yüz yıldan sonra ilk defa dudaklarında bir tebessüm belirmiş. “Benimle evlenir misin?” diye sormuş Prens fısıltıyla. “Evet!” demiş Prenses ve Prensi öpmüş. Kral bu güzel haberi alınca muazzam bir ziyafet hazırlatmış. Prens ile Prenses evlenmişler ve ömür boyu mutluluk içinde yaşamışlar.

Grimm kardeşler.Kaynak: Hikaye-Öykü-Masal Arşivi: www.hikayearsivi.net
Bu hikayeyi beğendi iseniz, veya fikrinizi diğer ziyaretçilerle paylaşmak istiyorsanız lütfen YORUMUNUZU yapın. Sadece 1-2 saniyenizi alacaktır.


Önemli Not: Lütfen hikayeyi kullanacaksanız; www.hikayearsivi.net den alıntı yaptığınızı ve kaynağını belirtiniz.

23 Haziran 2004 - 21:45:52 - 6052 günlük
Ekleyen editör: HikayeArsivi

Okuyan:[56375]Yorumlayan:[231]Kategori: [Masal Demeti]
[Arkadaşına Gönder][
Yazdır] Bu Hikayeyi Paylaş EkleBunu RSS Ekle Butonu


Yorumlar:

[ Yorum yap ]


Yazan: gülbeyaz 

25.6.2012 - 19:12:05

bu hikaye çok ama çok güzel bunu hazırlayana çok teşekürlerimi dilerim

Yazan: BÜŞRA Ç. 

2.4.2012 - 20:44:57

masalları sırf sanırsam mutlusonla bitmesinden seviyorum.bu arada sitenin başka bölümlerindeki yazıları okumanızı da tavsiye ederim

Yazan: meryem 

24.12.2011 - 22:23:20

Bariz güzel hikaye

Yazan: rapunzel 

13.3.2011 - 11:20:39

bu hikayeyi herkes biliyyyyooooooo.

Yazan: mert 

14.2.2011 - 06:45:04

bence sacma uyduruk bir hikaye bize gercek ibret verici seyler lazim mesala buda gecer hikaysini okduum mühtesem di tüylerim diken oldu böyle sacma bir hikayeye nasil özeniyorsunuz herseye ragmen begenmenize karsi saygim var demek herkesin bir zevki var ne diyelim

Yazan: esre 

1.2.2011 - 21:32:42

cok güzel resmen bunu yazan.............onuda siz bulun

Yazan: ceren 

2.1.2011 - 15:18:29

çokgüzl di :D:D

Yazan: ceren 

2.1.2011 - 15:15:32

çokgüzl di :D:D

Yazan: elif 

2.1.2011 - 15:13:41

:D:D:D: çokbeyendim

Yazan: pelin 

29.10.2010 - 20:42:59

En güzel hikaye

Yazan: havvanur 

18.10.2010 - 10:20:31

süper bişey yaaa kaç kere okudum onu ble bilmiyom süzel olmuş ama

Yazan: seyran 

25.5.2010 - 15:31:31

GERÇEKTEN SÜPPEEEERRR YAAA...

Yazan: kübra 

4.5.2010 - 16:40:31

çok güzel böyle devam edin pörfektttttttttttttttttttttt

Yazan: erman 

4.4.2010 - 01:06:01

çok güzelmiş ama işe yaramıyo uyutamadım onu bi türlü:)

Yazan: seval 

27.3.2010 - 15:57:49

çok güzelll

Yazan: cemre 

30.11.2009 - 16:16:15

çok güzel

Yazan: gizem 

30.5.2009 - 15:08:39

çok uzun yha

Yazan: bilinmeyen 

17.5.2009 - 12:03:14

çok güzel

Yazan: nazlı 

26.4.2009 - 15:07:46

çok güzel !!!!!!

Yazan: lokum kız 

1.4.2009 - 21:41:10

çok güzel bir hikaye yazana tebrikler

Yazan: tuğçe ve zeynep 

30.3.2009 - 13:26:49

vallahi çok güzel olmuş ellerinize sağlık uyuyan güzelin hikayesi işte bu uyuyan güzel seni çok seviyoruz.

Yazan: deya 

24.2.2009 - 10:12:36

çook güzel bir masal çok beyendimm iyi uykularrr ......

Yazan: pelin 

9.10.2008 - 20:05:07

vala çok güzel

Yazan: merve 

17.6.2008 - 12:24:15

süper bir hikaye

Yazan: aşk güzeli 

19.2.2008 - 14:39:32

iidir ama aşk hikayellerine daha çok hikaye koyun başlıkları çekici olsun

Yazan: aleyna ece 

3.11.2007 - 20:38:48

çok güzel olmuş valla bunu da sayarsak size 3 tane yorum yazıyorum yani.insanlar kendileri biraz düşünürler ailelerden birisi hayata veda ederse o aile çooooooooooooooooook üzülür aynen benim de öyle olduğu için herkse selamlar size bir anımı anlatıp sıkmak istemem herkse selamlar byy :(:(

Yazan: aleyna ece iris 

13.10.2007 - 20:55:26

çok güzel ama biraz daha kendi düşüncelerinizle daha güzel bir hikaye yaratıp onu yazbilirsiniz.

Yazan: İREM 

3.7.2007 - 17:10:03

ÇOKKKKK GÜZEL

Yazan: nihat 

1.6.2007 - 19:45:42

güzel hikaye de bildiğimiz uyuyan güzelin hikayesi işte

Yazan: ceren 

24.5.2007 - 13:01:24

çok güzel bir hikaye.çok beğendim.yalnız biraz uzun.

Yazan: mukaddes 

17.5.2007 - 14:17:54

çok güzel bir öyküydü.

Yazan: aleyna 

18.3.2007 -

böyle güzel hikaye görmedim uyuyan güzel çok güzel bir hikaye. ama sizden daha güzel hikayeler bekliyorum

Yazan: beyza 

14.3.2007 -

başlar dıramatik ama sonra içimin karartısı kalktı sizden daha güzel hikayeler bekliyorum bunlar çok sıradan artık

Yazan: pelin 

14.3.2007 -

bence çokk ğüzel

Yazan: ezgi nur paçalar 

14.3.2007 -

çok iyi başarılarınızın devamını dilerim

Yazan: HASAN 

13.3.2007 -

çok güzel olmuş ama bu hikaye herkes tarafından biliniyor.onun için hiç duyulmamış hikayleri bekliyorum ve başarılarının devamını diliyorum...

Yazan: tacettin 

10.3.2007 -

beğendim

Yazan: melek 

10.3.2007 -

çok çok güzel.

Yazan: esra 

10.3.2007 -

çok güzel herkese tavsiye ederim ama azıcık kısa olmasını istiyorum iyi günler

Yazan: egem  

9.3.2007 -

hiçgüzel değil resim yok ki !

Yazan: elif aksoy 

5.3.2007 -

çok güzel bir hikaye

Yazan: büşra 

26.2.2007 -

çok güzel yeni masallar beklerim bu arada siteniz harikaaaaa

Yazan: SENA 

25.2.2007 -

en güzel ressimleri

Yazan: gülizar 

24.2.2007 -

çok güzel yeni hikayeler bekleriz

Yazan: Tuğçe ve Gökçe 

4.2.2007 -

Çok güzel, çok hoş başarılarınızın devamını dilerim.

Yazan: rapunzel 

4.2.2007 -

harika kaç yıldır bu siteye giriyorum oy göndermek istedim ama bilmiyordum artık bu hikayeleri çok seviyorum bu gün harika

Yazan: güzel kız 

3.2.2007 -

müthiş bi masal ben zaten oldum olası bu masalı ezbere biliom ve çok beyniom

Yazan: KİBOŞ 

1.2.2007 -

ÇOK ETKİLENDİM TAM ANLAMIYLA HARİKAYDI

Yazan: kaan ilkay 

30.1.2007 -

eh işte idare eder

Yazan: stella 

26.1.2007 -

hep aynı hikayeler yinede güzel

Yazan: adem 

24.1.2007 -

çok güzel

Yazan: melek 

24.1.2007 -

çok ama çok beyeniyorum

Yazan: ecem  

21.1.2007 -

bence çok güzel bir hkaye bayıllllllldım :)

Yazan: EzGi 

21.1.2007 -

UYKUM GELDİ DERMİŞİM

Yazan: deniz 

21.1.2007 -

çöok beğendim

Yazan: gamze 

21.1.2007 -

hikayeyi çok beğeniyorum by by çok güzel olmuş

Yazan: elif 

15.1.2007 -

ben de cok begendim dilara arkadaşımızın dedigi gibi resimli olsaydı daha güzel olurdu...

Yazan: dilara 

15.1.2007 -

çok güzel masal ama resimli olsaydı daha iyi olurdu

Yazan: €c€mM 

14.1.2007 -

cok güzel cok begendim herkese öneririm ilk önce arkadaslarıma onlar beni cok sewior hic kızmazlar CNM ARKADASLARIM BNM bye bye bu bir sakaydı bye bye dedim ya o =)=)

Yazan: gülşah 

11.1.2007 -

ben hikayeyi cok begendım benım yasıma roman gider ama ben bir ödev icin bunu sectim ve sectigim icin cok memnunum

Yazan: ebru 

9.1.2007 -

çok güzel ama okumadım

Yazan: yağmur 

8.1.2007 -

çok iyi ama bukadar abartmaya luzum yo

Yazan: emre 

7.1.2007 -

çoooook güzel!!!

Yazan: aleyna ece iris 

6.1.2007 -

ben bu hikayeyi çoooooooooooooooooooooooooooook sevdim çok güzel olmuş ve beğendim en yüksek puanlardan hepsini ben veriyorum

Yazan: gaye 

4.1.2007 -

bu yazdığınız hikayeyi çok beğendim

Yazan: büşra 

3.1.2007 -

derslerime çalışmak

Yazan: lara 

29.12.2006 -

çokkkkkkk güsellll

Yazan: selena 

27.12.2006 -

Uyuyan Güzel masalını severim ama artık herkes bu masalı biliyor , lütfen bu masalın adını arbi yapın.

Yazan: Elif 

26.12.2006 -

çok başarılı , çok zeki , çok güzel ve çoooooooooooooooookkkkk zekkkkkkkkkkkkkiyim.

Yazan: ayşe 

23.12.2006 -

gerçekten çok güzel

Yazan: fulya yiğit 

11.12.2006 -

çok güzel çok beğendim çok ama ççooookkk güzellll diiii diyorum

Yazan: muharrem 

11.12.2006 -

çok güzeldi ama çok güzellllldiii

Yazan: DAMLA  

7.12.2006 -

YORUMLARIMI YAZIYORUM BEN BU HİKAYEYİ ÇOK BEYENDİM VE DAHA ÇOK NOT YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM BY BY CÜLE CÜLE

Yazan: selena 

7.12.2006 -

ben bu masalı çok seviyorum ve şimdi o hikayeyi defterime yazacağım hadi sizleri öptüm by by

Yazan: NURBANU 

6.12.2006 -

ÇÇÇÇÇÇÇÇÇOOOOOOOOKKKKKKK GÜZEL BENİM EN ÇÇÇÇOOOOOOKKKK SEVDİĞİM MASAL

Yazan: ŞEKER KIZ MELİSA 

19.11.2006 -

BEN ŞEKER KIZ OLARAK BEYENDİM KENDİ ACIM DAN GÜZEL DENİLE BİLİR SİZE ÜZÜCÜCÜ BİR HABERİM VAR BEN SİZDEN DAHA GÜZEL HİKAYE YAZIYORUM VE BEN UYUYAN GÜZELDEN DAHA GÜZELİMMM

Yazan: EDA AKGÜN 

19.11.2006 -

ELLERİNİZE SAĞLIK TEŞEKKÜR EDERİZ.MÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜKKKKKKKKKEEEEEEEEEEEEEEEMMMMMEEEELLLLLLLLL.......................................

Yazan: EDA 

19.11.2006 -

BU HİKAYE HAREKEZ TARAFINDAN BİLİNDİĞİ İÇİN SİZDEN GÜZEL HİKAYELER İSTİYORUM BAŞARILAR........................................

Yazan: UYUYAN MELEK :) 

18.11.2006 -

Ben olsam hiç işim olmaz ama meleğim masal anlatmam için ısrar edince buraya sığındım ve meleğimi uyutmayı başardım :)demekki hikaye güselmiş..

Yazan: barbie 

10.11.2006 -

çççççççççoooooooooooookkkkkkkkkkk güzel ama videolu olunca güzel olurdu

Yazan: nesli 

25.10.2006 -

çok güzellllll

Yazan: hacer 

23.10.2006 -

ben uyuyan güzel hikayesini çok çokkkk severim ve herkezin okumasını isterim bu arada herkesin bayramı mübarek olsun arkadaşlar

Yazan: rabia 

22.10.2006 -

aslında çok güzel ama hiç duyulmamış masallar olursa daha iyi ve güzel olurdu hem böylece kötü yorumlar biter ve daha çok okuyucuya sahip olunurdu. yrıca bir de biraz uyku getirici masallar değilde maceralı masallar olsa daha güzel olurdu

Yazan: rabia 

22.10.2006 -

çok güzel başarılarının devamını dilerim

Yazan: YUSUF CAN 

17.10.2006 -

çok begendim :)) insanların boş vakit geçirmemelerini ve o boş vakitlerini burda degerlendirmesini isterim :)))

Yazan: ezocuk 

16.10.2006 -

harıka

Yazan: gülru 

14.10.2006 -

güzel masalda içindei güzelliği anltıyo hemde nasıl kötü oluyo diyebilirim ki

Yazan: yağmur 

14.10.2006 -

bence hiç güzel değil siz delirdiniz mi?

Yazan: şilan 

11.10.2006 -

süüüüüüüüüüüüper

Yazan: rukiye 

8.10.2006 -

bence harika bir hikaya.bu sitede aynen hikaye gibi çok mütiş.BUKET e katılmıyorum :))))

Yazan: merve 

8.10.2006 -

hikaye harikaaaaaaaaaaaaaaa bu sitede harika

Yazan: BUKET 

3.10.2006 -

biraz mantıklı olun ya bu hikayemi güzel. 3 yaşında ki çocuklar bile dinlemiyo bunu...

Yazan: BUKET 

3.10.2006 -

ya bunu bilmeyen mi var arkadaşlar yapmayın ya? bi hikaye bu kadar mı saçma olur. gerçekçi olun biraz ya...

Yazan: rukiye 

29.9.2006 -

hikayeniz çok güzel çocuklar için çok uygun bir hikaye çok sevdim

Yazan: eda elmalıdereoğlu 

26.9.2006 -

hikayenizi çok güzel buldum çok beğendim ama keşke uyuyan güzelin resimlerinide ekleseydiniz keşke ben bu siteye resimler için girmiştim ama hikayeniz çok güzeldi hoşçakalın öptüm

Yazan: bahriye 

23.9.2006 -

çok güzel yaaa...

Yazan: huriser buga 

22.9.2006 -

Hikayeleriniz çok güzel ben çok beyendim her gün bir tane okuyorum.

Yazan: BÜŞRA VE BURCU 

16.9.2006 -

ÇOK GÜZEL Bİ HİKAYE İNSANIN OKUDUKÇA OKCAĞI GELİO VE ÇOK ANLAMLI BEN ÇOK BEĞENİORUM

Yazan: samel 

16.9.2006 -

çok güzel bir hikaye arkadaşlarımada okumalarını tavsiye edeceğim

Yazan: ayça 

9.9.2006 -

uyuyan güzel masalını sevdim

Yazan: beril 

8.9.2006 -

çççççççokkkkkkkkkk güzel bi hikaye.bayıldım .herkese tavsiye ederim.

Yazan: Ebrar 

7.9.2006 -

çok güzel bir hikaye .

Yazan: buse 

6.9.2006 -

uyuyan güzel masalını çok seviyorum.harika bir masal

Yazan: devrim ezgi 

5.9.2006 -

güzelmiş , devrim sni sewiorm

Yazan: rüya 

8.8.2006 -

çok güzel bence herkez okumalı

Yazan: barbie 

2.8.2006 -

harika ama herkes bu hikayeyi biliyor.

Yazan: irem 

30.7.2006 -

harika muhteşem .......

Yazan: dilara 

25.7.2006 -

çok çok güzel

Yazan: ayşe 

25.7.2006 -

harikaçokgüzelbayıldımharikayazılmış.kim yazmışsa teşejkkürler.

Yazan: Hacer Merve FİDAN 

25.7.2006 -

HERKES BU MASALI BİLİYO! YANİ: BİRAZ YENİLİKÇİ OLALIM LÜTFEN BAYLAR VE BAYANLAR!!!... BUNU BENİM DEDEMİN DEDESİNİN DEDESİNİN AMCASI BİLİYODUR........

Yazan: gızem 

21.7.2006 -

guzel ve dılara yıgenımde begendı

Yazan: DİLŞAT 

14.7.2006 -

SAYGIVE SEVGİ

Yazan: rana 

7.7.2006 -

çok süper

Yazan: safıye 

7.7.2006 -

süperrrrrrrrr

Yazan: ecem 

7.7.2006 -

harika yani ççççooooookkkk güzel!...

Yazan: reyhan 

7.7.2006 -

iyi uyumayı anladım

Yazan: İREM 

27.6.2006 -

BEN ZATEN KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ BU MASALI ÇOK SEVİYORUM

Yazan: GÜMÜŞ 

27.6.2006 -

GERÇEKTEN GÜZELDİ BEN ZATEN SONU GÜZEL BİTEN MASALLARA BAYILIRIM

Yazan: Lara 

21.6.2006 -

Çok güzel bir hikaye.Keşke bende uyuyan güzel olup prensin beni öpme sini isterdim.

Yazan: Lara 

21.6.2006 -

Çokkkkkkkk güzel bir hikaye.Keşke bende uyuyan güzel olup prensin beni öpme sini isterdim.Benim uyuyan güzel Cd 'im var.Ama değişik

Yazan: ece 

21.6.2006 -

okadar güzelki keşke hiç bitmeseydi

Yazan: KERİM 

19.6.2006 -

AYYYYYY GÖZLERİM YAŞARDI

Yazan: duygu kara 

19.6.2006 -

yorumsuz çooooooook güzelll!!!!!!

Yazan: hilal 

16.6.2006 -

masal çok güzeldi mutlu sonla bitmesine çok sevindim keşke bütün masallar böyle mutlu bitse..!

Yazan: ASYA SELİMOĞLU 

1.6.2006 -

çooooooook güzeeel

Yazan: ömer 

31.5.2006 -

yorumsuz KUSTUM BE BUNU NASIL MASALDIR ÖYLE

Yazan: ELİFNAZ HAYTA 

31.5.2006 -

GÜZEL AMA SAÇMA YA HİÇ SAÇLARI CAMDAN SARKAN YADA ÖMÜR YIL UYKUYA DALMAK GİBİ ŞEY VAR MI BUNLARIN HEPSİ UYDURUKTAN MASALLAR

Yazan: EDANUR ÇORBALI 

31.5.2006 -

ÇOK GÜZEL ASYA ARKADAŞIMIZA KATILIYORUM.NEDEN HERKES GÜZEL YORUM YAZMIYO.YORUMLARINIZI OKUDUNM HİÇ İÇTEN YAZMAMIŞSINIZ

Yazan: ASYA SELİMOĞLU 

31.5.2006 -

çok güzel ama anlamadığım şey bu ya neden hepiniz güzel yorum yazmıyosunuz siz onlara aldırmayın saçmada değil çok güzel.

Yazan: azrail 

24.5.2006 -

hepiniz ne boş boş yazmışsınız adam gibi eleştirsenize

Yazan: hayal 

21.3.2006 -

ya aslında olumsuz yorum yapanalr kendilerini filozofmu sanıyolar çok salkça yorum yapıyonzz

Yazan: didem  

8.3.2006 -

pamuk prenses olmayı isterdim

Yazan: irem  

8.3.2006 -

masalları hayellericokseviyom hayal etmeyi

Yazan: didem 

8.3.2006 -

masalları seviyorum

Yazan: petek 

7.3.2006 -

çok güzel ....

Yazan: Esra 

20.12.2005 -

HARİKA

Yazan: Özge Ekin 

20.12.2005 -

HİKAYE VE MASALLARI ÇOK SEVİYORUM AMA HERYERDE GEÇEN BİR MASAL OLSUN BENCE HARİKA BİR MASAL HERKES OKUSUN BENİM TAVSİYEM BU

Yazan: ebru 

16.12.2005 -

TEK KELİMEYLE HARİKAAAAAA

Yazan: Ezgi Kadiroglu 

15.12.2005 -

Dogruyu söylemek gerekirse bence okadar guzel degildi. Cokekz okudum degisik kitaplarda. Hepisinde degisik yaziyor.

Yazan: dilara yılmaz 

10.12.2005 -

çok güzel ama her yerde geçen bir masal

Yazan: esmer 

10.12.2005 -

UYKUMU GETİRDİ:)

Yazan: ŞEHRİBAN BESU DÖNMEZ 

9.12.2005 -

MASAL ÇOOOOOOOK GÜZELDİ

Yazan: BENGÜNUR DÖNMEZ 

9.12.2005 -

MASALI ÇOK BEĞENDİM ÇOK GÜZELDİ

Yazan: gizem 

7.12.2005 -

GÜZEL BİR HİKAYE BEĞENDİM BAŞARILARINIZ DEVAMINI DİLERİM İNŞALLAH

Yazan: rüveyda 

6.12.2005 -

çok güzel beğendim başarılarınızın devamını isteriz

Yazan: rüveyda 

6.12.2005 -

çok güzel beğendim ama hikayeler güncelleşirse ve oyun da ekleniese daha güzel olur

Yazan: ibrahim 

6.12.2005 -

cok güzel bir masaldi daha güzellerini isteriz

Yazan: doğa 

5.12.2005 -

iyi idi

Yazan: nil  

3.12.2005 -

tesekkürler çok güzeldi.

Yazan: nusya 

3.12.2005 -

çoook güzel. ama biraz basit olmuş. çünkü bu hika yeyi herkez biliyoor.

Yazan: aslı 

2.12.2005 -

çok güzel

Yazan: özge 

30.11.2005 -

hikayeleri çok seviyorum çok güzeldi

Yazan: irem  

29.11.2005 -

bööö diyenler bi daha bu siteye girmesinler

Yazan: irem 

29.11.2005 -

daha güzel olabilirdi.benim kitabımda daha güzel . kitap kurdu olduğum için biraz daha uzun yazmanızı tavsiye ediyorum

Yazan: berrin irem şentürk 

27.11.2005 -

garip ama güzel bir hikaye beğendim ve ama aslında ben daha değişik isterdim

Yazan: Ahmet 

24.11.2005 -

Çok güzel bir masal.

Yazan: alihan 

22.11.2005 -

çok beğendim bana babam okudu.

Yazan: yuosif 

22.11.2005 -

bu hikaya cok guzel am seyr etmek cok isterdim nen kuzy iraktayim

Yazan: özge 

21.11.2005 -

çok güzeldi

Yazan: ezgi 

20.11.2005 -

bende hikaye yazmak istiyorum

Yazan: bigoş 

19.11.2005 -

çok güzel ama sesli ve görüntülü olsa daha iyi. :-)

Yazan: elif  

13.11.2005 -

sesli olsa daha ii olurdu ama yine de güzel daha doğrusu müthişşşş tebrikler!!!

Yazan: ayşe 

8.11.2005 -

sesli olsun biran önce lütfennnn

Yazan: y.yıldız 

7.11.2005 -

çoçuk hikayeleri yada yaş gruplarına göre hikayeler adı altında bir link ekleyerek bu güzel siteyi daha güzelleştirebileceginiz kanısındayım bütün güzellikler için size çok çok teşekkür ediyorum

Yazan: Mustafa 

7.11.2005 -

çok güzeldi

Yazan: Mustafa 

6.11.2005 -

eeee çok güzedi vallah

Yazan: mürüvvet 

5.11.2005 -

ÇOK GÜZEL ÇOK BEĞENDİM

Yazan: mücahit 

5.11.2005 -

çok güzellllllllllllllll

Yazan: herşey güzelde  

4.11.2005 -

bu masalları birde sesli yapsanız çocuklarımız dinleye bilse süper olur ve sizde ilk olursunuz saygılar

Yazan: cemre 

2.11.2005 -

cok harika cok ...ben cok beyendimmm ayyyy ben en iyisi bu hikayeee

Yazan: esen 

2.11.2005 -

HARİKAAAAAAAAAA

Yazan: altay 

1.11.2005 -

çok güzeldi. babam bile bu masala bayıldı. "keşke yeniden çocuk olsam da bu masallarla ben de uyusam" dedi.

Yazan: baron78 

1.11.2005 -

mükemmel...

Yazan: ılgın  

30.10.2005 -

çok beğendim çok güzel ama sesli olsa da olurdu

Yazan: gamiş 

30.10.2005 -

çok güzel kutlarım

Yazan: ılgaz 

27.10.2005 -

Eh işte

Yazan: merve 

23.10.2005 -

severek okudum başka hikayelerinizi görmek dileğiyle sizlere teşekür ederiz yarının büyüğü olarak iyi akşamlar dilerim

Yazan: ECE BURGAZ 

22.10.2005 -

severek dinledim.çok sevdiğim bir masaldı teşekkür ederim

Yazan: nehir 

20.10.2005 -

çocukluktan beri en sevdigim hikayeyi canlandırdıgınız için tşk çok güzel

Yazan: esra 

18.10.2005 -

yorumsuz

Yazan: ÖZGÜR HATAL 

18.10.2005 -

AYÇA NUR DOGRU SÖYLÜYORT

Yazan: AYÇA NUR 

17.10.2005 -

MASALI DEĞİL YORUMLARI OKUDUM BİR KAÇ KİŞİ DIŞINDA HERKEZ APTAL

Yazan: Ezgi Damla 

16.10.2005 -

Babamın bana her zaman anlattığı uyuyan güzeli burada görünce çok mutlu oldum.. Teşekkürler

Yazan: PINAR 

14.10.2005 -

güzel,bence şirin bir masal,hiçte kötü değill

Yazan: sevda 

13.10.2005 -

ÇOK İYİİİİİİ AMA HERKES BİLİYORRRRRRRRR

Yazan: KIYMET 

11.10.2005 -

bu masal çok güzel ama sesli olmasını öok isterdim

Yazan: idil 

9.10.2005 -

herkes gibi aptal espiriler yapmıyorum masal ise çok klasik.

Yazan: Prenses 

9.10.2005 -

Arkadaslar Önemli Olan Hikayeyi Tanimaniz Degil Hikaye Sayesinde Bir Kac Seyi Anlamaniz....

Yazan: merve 

7.10.2005 -

ya bu masala bayılıyorum cookkkkk guzelllllllllllllllll

Yazan: büşra A. 

4.10.2005 -

ÇOKKKKKK GÜZEEEEEEEL

Yazan: alper 

3.10.2005 -

çok güzel yaaa...

Yazan: nurgül 

30.9.2005 -

çok hoş teşekkürler

Yazan: büşra 

29.9.2005 -

çok güzel bir masal ve herkes tarafından biliniyor ama gene de çok güzel

Yazan: büşra 

29.9.2005 -

çççooooooooookkkkkkkkk gggüüüzzzeeelll!

Yazan: şeyma 

28.9.2005 -

beğenmedim

Yazan: hazal 

26.9.2005 -

beğendim 1 numara kısaca süper

Yazan: ÇİÇEK 

21.9.2005 -

çok beyendim.Gerçekten muhteşem.

Yazan: ipek 

16.9.2005 -

güzel olmuş

Yazan: ecem 

13.9.2005 -

çok güzeldi ama keloğlan hikayeside olsun baybay

Yazan: yesim 

1.9.2005 -

herkesçe bilinene bişey daha bilinmeyen bir hikayae olabilirdi

Yazan: fıstık 

23.8.2005 -

bu hikayeyi çok dinledim ama her defasındada ayrı bir tad aldım

Yazan: melis 

3.8.2005 -

çok güzel bende size göndericegim.bir gün bir adam varmış. burdada masal bitmiş.süperdiniz hoşçakalın.

Yazan: iklm 

2.8.2005 -

çok çokca

Yazan: aslı 

31.7.2005 -

çok iyi

Yazan: can 

31.7.2005 -

ben mutluluklar dilerim harıylı işler güle güle

Yazan: ilayda 

27.7.2005 -

zaten bildiğim bir hikayeydi. Ama burda çok güzel anlatılmış.Teşekkür ederim.

Yazan: bahar 

23.7.2005 -

çooooooooooook güzeldi.kendinize iyi bakın hoşçakalın!..

Yazan: belma 

23.7.2005 -

masalı okudum.Mütiş buldum.Yorumlar gerçekten iğrenç.

Yazan: Bataklik Kurbağası 

19.7.2005 -

Hikayeyi değil yorumları okudum. Şu memlekette bir tane bilemi Türkçe bilen insan yok.

Yazan: seran 

17.7.2005 -

yorumsuz

Yazan: ASYA 

5.7.2005 -

GÜZEL ama biraz biraz

Yazan: melike 

4.7.2005 -

BU HİKAYEYİ ÇOK BEĞENDİM AYRIDERCEDE SEVGLİM DE ÇOK BEĞENDİ BİZE ÖZEL BİR HİKAYE GÖNDERMENİZİ İSTİYORUM...........CAN

Yorumlarınızı Yapın:
 

İsim:  *
Mail:  *
Yorum:
 
*
Kalan karakter:
 


* Doldurulması zorunlu alanlar.
Html kod kullanılamaz. IP adresiniz kaydedilecektir.
 

Sayfa: 1 2

Reklam ver

 
 

.: Günün Ayeti :.

.: Günün Hadis-i Şerif-i :.

.: Günün Sözü :.

     


EĞLENCE
Kim 500 Milyar İster-1 (Yarışma)
Kim 500 Milyar İster-2 (Yarışma)
Passaparola (Yarışma)
Kilonuz Kadar Altın Kazanın (Yarışma)
Çocuklar İçin (Yarışma)

Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-1
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-2
Ölmeden Önce Söylenen Son Sözler-3


Bilginizi TEST Edin
  RESİM ARŞİVİ
BEBEK RESİMLERİ MANZARA RESİMLERİ
CAMİ RESİMLERİ  

ÜYE GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:Üye Ol - Şifremi UnuttumReklam ver

  ANKET
Hayat Gerçekten Bir Hikaye Mi?
Hayır  852
Bazen  506
Evet.  2738

Toplam: 4096 oy kullanıldı.

 

  İSTATİSTİK
Toplam Kategori: 46 
Toplam Hikaye: 4161 
Yazı-Yorum: 20 
Editör Sayısı: 6 
Onaysız Üye: 0 
Onaysız Yorum 372559 
Toplam Yorum: 387980 
Toplam Okunma: 19810956 


Reklam ver

  GÜZEL RESİM VE SÖZ

 

Editör Yazı - Yorum

HikayeArsivi

Hikaye Arşivi Üyelerine

Telvin

Karagül-Çıldırma Provası

SehL

Anlamını Yitirmiş Satırlar...

ercanharmanci

Yazı-yorum 'u yok

Hüseyin USLU

Yazı-yorum 'u yok


Tüm
Editörler

 Tüm
Yorumlar


Online Editörler

Sitede hiç editör yok / Son 5 dk. içinde


 

HİKAYE KATEGORİLERİNİN TÜMÜ:

01-İbretli Hikayeler
02-Dini Hikayeler
03-Yaşanmış Hikayeler
04-Duygusal Hikayeler
05-Sevgi Hikayeleri
06-Aşk Hikayeleri
07-Din Büyüklerinden Hikayeler
08-En Güzel Dini Hikayeler
09-Masal Demeti
10-Hayatın İçinden Hikayeler
11-İran Hikayeleri
12-Dostluk Hikayeleri
13-Mevlanadan Hikayeler
14-Kıssadan Hisseler
15-Çocuklar İçin Hikayeler
16-Doğruların Öyküsü
17-Komik Hikayeler
18-Nasreddin Hocadan Hikayeler
19-Sahabeden ve Evliyaullahtan Hikayeler
20-Kurandan Hikayeler
21-Resulullahtan Hikayeler
22-Kelile ve Dimne
23-Tarihi Gerçekler
24-Gerçek Hayattan Hikayeler
25-Türk Tarihinden Damlalar
26-Bediüzzamanla Yaşayan Öyküler
27-Diyanetten Hikayeler
28-Renkli Hikayeler Masallar
29-Sesli Hikayeler
30-Resimli Hikayeler
31-Sizden Gelen Hikayeler
32-İngilizce Hikayeler
33-Padişahlardan Hazır Cevaplar
34-Türkü Hikayeleri
35-Tarihi Hikayeler Öyküler
36-Siyasi Hikayeler Hatıralar

 
Google

Sitemizden alınan tüm hikaye-öykü-masal ve materyaller için link verilmesi zorunludur.
Site içeriğini kullanmak için site yönetimiyle [kutulkulub@gmail.com] irtibata geçerek istifade edebilirsiniz.

 
 Hikaye Arşivi  
Kerim Melleş-KuTuL KuLuB © 2002-2020  ©  Hikaye Öykü Masal Arşivi
Sayfamızı en iyi 1024*768 çözünürlükte görüntüleyebilirsiniz...

  KuTuL KuLuB-A.Kerim Melleş